Boeing uçağın kalkış esnasında tekerleği düştü

Delta Hava Yolları'na ait bir Boeing uçağı, Atlanta'dan Kolombiya'nın başkenti Bogota'ya gitmek üzere kalkış yaptığı sırada tekerleği düştü.

Boeing uçağın kalkış esnasında tekerleği düştü
service

Delta Hava Yolları’na ait bir Boeing uçağı, Atlanta’dan Kolombiya’nın başkenti Bogota’ya gitmek üzere kalkış yaptığı sırada beklenmedik bir olayla karşılaştı.

Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından yapılan açıklamaya göre, Boeing 757 tipi uçağın burun tekerleği, Atlanta’daki Hartsfield-Jackson Uluslararası Havalimanı’ndan kalkış sırasında aniden düştü. Yakınlardaki bir tepeye düşen tekerleğin ardından uçak, 170’ten fazla yolcuyla acil iniş yaparak olayı atlattı. Yaşanan olayda yaralanan ise olmadı.

Alaska Hava Yolları’nda Boeing Max 9 Tipi Uçak Skandalı

Bu olayın ardından Alaska Hava Yolları, filosundaki Boeing Max 9 tipi uçağın yaşadığı başka bir sorunla gündeme geldi. Alaska Hava Yolları CEO’su Ben Minicucci, 5 Ocak’ta meydana gelen olayla ilgili yaptığı açıklamada, “Hayal kırıklığının ötesinde bir şey yaşıyorum. Kızgınım. Bunlar Alaska Hava Yolları’nın, misafirlerimizin ve insanlarımızın başına geldi.” ifadelerini kullandı. Şirketin yaptığı inceleme sonucu, Boeing 737 MAX 9 tipi uçağın gövdesinden bir parça kaybetmesinin nedeni olarak birçok gevşek cıvata tespit edildi.

FAA Soruşturması Başlatıldı

Federal Havacılık İdaresi (FAA), her iki olayla ilgili olarak ayrı ayrı soruşturma başlattı. Boeing 757 tipi uçağın burun tekerleği olayının detayları incelenirken, Alaska Hava Yolları’ndaki gevşek cıvata skandalı da ayrı bir başlık altında ele alınıyor. FAA, Boeing 737 MAX 9 uçaklarının, operatörler gerekli denetimleri tamamlayana kadar uçurulmayacağını duyurarak güvenlik önlemlerini artırdı.

Boeing uçağın kalkış esnasında tekerleği düştü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!