BİREYSEL SULAMAYA YÜZDE 50 HİBE

featured
service

Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bireysel sulama sistemleri kapsamında gerçekleştirilecek takım alımları tutarının yüzde 50’sine hibe yoluyla destek verileceğini açıkladı. 10 Ocak’ta başlayan başvurular 28 Şubat’ta sona erecek.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ çerçevesinde;  bireysel sulama sistemleri kapsamında gerçekleştirilecek ekipman alımları tutarının %50’sine hibe yoluyla destek verilecek. 10 Ocak 2022 tarihinden itibaren başlayan başvurula 50 gün içerisinde, son başvuru tarihi olan 28 Şubat 2022 günü mesai bitimine kadar, başvuru sahipleri tarafından dosya halinde tek nüsha olarak Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne elden teslim edilerek yapılacak.

PROGRAMIN YATIRIM KONULARI

Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, yağmurlama sulama sistemi kurulması, mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, yüzey altı damla sulama sistemi kurulması. Lineer sistem veya Center Pivot  sulama sistemi kurulması. Tamburlu sulama sistemi kurulması ve Güneş enerjili sulama sistemi kurulması.

KİMLER FAYDALANABİLECEK

Gerçek Kişiler, sulama kooperatifleri, türk Ticaret Kanununda tanımlanan kollektif şirket, limited şirket ve anonim şirket şeklinde kurulmuş olan şirketler, ana sözleşmelerinde tarımsal üretim yapabileceklerinin belirtilmesi şartı ile tüzel kişilik olarak başvurabilecek.

MAL ALIM BEDELİNDE SINIR 1 MİLYON LİR

A Bakanlık tarafından belirlenen usul ve esaslara uygun olan ve kabul edilen proje başvurularında, hibeye esas yatırım tutarının %50’sine hibe yoluyla destek verilecek. Hibeye esas mal alım tutarı 1 milyon lirayı geçemez. Mal alım bedellerinin, bu miktarları aşması durumunda aşan kısım yatırımcı tarafından ayni katkı olarak karşılanacak. Başvuracak gerçek ve tüzel kişiler, program konusunda ayrıntılı bilgiyi il proje yürütme biriminden, 0 274 231 16 81 (Dahili 160) nolu telefondan edinebilecek.

BİREYSEL SULAMAYA YÜZDE 50 HİBE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!