“BİR ÖĞRENCİNİN KÜTAHYA GÜNLÜĞÜ” SAHNELENDİ

featured
service

Kütahya Belediyesinin proje ortağı olduğu, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerinin oynadığı ‘Bir Öğrencinin Kütahya Günlüğü’ adlı tiyatro oyunu Hezar Dinari Kültür Merkezinde sahnelendi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı’nın Tiyatro ve Drama Uygulamaları dersi kapsamında sahnelediği, DPÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal tarafından yazılıp yönetilen Bir Öğrencinin Kütahya Günlüğü adlı tiyatro oyunu, izleyenlerin beğenisini kazandı.

İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI

Üniversite eğitimi almak için farklı şehirlerden Kütahya’ya gelen öğrencilerin yerel halkla ilişkileri ile eğitim, ev ve yurt yaşamlarından kesitlerin anlatıldığı tek perdelik komedi oyunu Bir Öğrencinin Kütahya Günlüğü, izleyicilerden tam not aldı. Hezar Dinar Kültür Merkezi’nde düzenlenen tiyatro oyununa, Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Cevahir, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kütahya İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Murat Kırbaç, Kütahya İl Emniyet Müdür Vekili Ahmet Yücesoy, Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. İrfan Terzi ve Dekan Yardımmcımız Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, Kütahya İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, Kütahya protokolünün üyeleri, Üniversitemizin akademik ve idari personelleri, öğrencilerimiz ve vatandaşlar katıldı. Boş koltuğun kalmadığı tiyatro salonunda pek çok seyirci oyunu ayakta izledi.

OYUNCULARA TEŞEKKÜR BELGESİ Oyunda sahne alan tüm oyunculara Vali Ali Çelik, Belediye Başkan Vekili Ertuğrul Cevahir, Prof. Dr. Vural Kavuncu, J. Kd. Alb. Murat Kırbaç, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan ve Prof. Dr. İrfan Terzi tarafından teşekkür belgesi verildi.

“BİR ÖĞRENCİNİN KÜTAHYA GÜNLÜĞÜ” SAHNELENDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!