BELEDİYEDEN YEŞİL ENERJİ ADIMI

featured
service

Çevreye duyarlı yatırımlarıyla yeşil belediyeler arasında yer alan Kütahya Belediyesi, yeşil enerjiye yeni bir yatırım daha kazandırıyor.

Kütahya Belediyesi ile Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ arasında, 2,5 megawattlık güneş enerji santrali için lisanssız elektrik üreticilere dağıtım sistemine bağlantı anlaşması imzalandı.

“ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın makamında imzalanan protokolde Başkan Işık: “Çok hayırlı bir iş için bir araya geldik. Kütahya Belediyesi’ne ait olan alan üzerinde kurulacak yaklaşık 2,5 megawattlık güneş enerji santrali için lisanssız elektrik üreticilere dağıtım sistemine bağlantı anlaşmamızı, Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ direktörümüz ve il müdürümüzle birlikte imzalayacağız. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“BÖLGEMİZDE YENİ BİR ÜRETİM SANTRALİ OLACAK”

OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın konuşmasında: “Yeşil enerjiye yaptığınız yatırımlarla beraber bölgemizde yeni bir üretim santralimiz olacak. Buradan güneşe dayalı, çevreye duyarlı enerjiyi de kullanıma sunacağız” ifadelerine yer verdi. Protokol imza töreninde Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın ve OEDAŞ Kütahya İl Müdürü Kamil Uğur Mumcu yer aldı.

BELEDİYEDEN YEŞİL ENERJİ ADIMI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!