BELEDİYEDE İKİ YENİ MÜDÜRLÜK KURULUYOR

featured
service

Kütahya Belediyesi 4. Dönem 4. Olağan belediye meclis toplantısının 17. gündem maddesinde görüşülen Makine İkmal, Bakım ve Onarım ile Spor İşleri Müdürlüklerinin kurulması, belediye meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi.

Belediye Meclis gündemin 17. maddesinde yer alan Makine İkmal, Bakım ve Onarım Müdürlüğü ile Spor İşleri Müdürlüğü oluşturulması maddesi ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “2019 yılında göreve gelir gelmez belediyemize gelen mülkiyet müfettişlerinin denetimi sonucunda o günkü nüfusa göre mevcut 27 müdürlük sayısının fazla olduğunu ve bunların düşürülmesi, bazı müdürlüklerin birleştirilmesi gerektiği yönünde komisyon raporlarında yer aldı. O raporda isim olarak belirtildiği için Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüzü Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz ile birleştirmiştik. Ayrıca Strateji Geliştirme ve Etüd Proje ve Hal Müdürlüklerini ihdas ettik. Sonuç olarak 25 müdürlüğe düşürerek teftiş kurulundan gelen rapor doğrultusunda o günün gereğini yaptık” açıklamasında bulundu.

“UYGULAMADA BAZI SORUNLAR ÇÖZÜLEMEDİ”

B8 grubuna yükselince müdürlük sayılarında artış olduğunu aktaran Başkan Işık: “Geçen süre içinde birleştirilen müdürlüklerde uygulamada bazı sorunları çözemediğini gördük. Örneğin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde olan Spor İşleri Müdürlüğümüz birim olarak görev aldı. 2 bine yakın lisanslı amatör spor kulüplerine üye çocuklarımızın daha iyi şekilde geleceğe hazırlanması ve sportif etkinliklere zaman ayrılması konusunda sıkıntılar yaşandı gerek personel gerekse bütçe aktarımı konularında. Yine Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde birim olarak görev yapan makine ikmal birimimizde özellikle Destek Hizmetleri personelinin çok nitelikli ve satın alma süreçlerini iyi bilen personelden oluşmasının zorunluluğu nedeniyle bazı teknik alanlarda personelin yetmediği ortaya çıktı. Makine ikmaldeki gerek atölyelerin gerekse araç ve gereçlerin tamir ve bakımı diğer işlerinin yapılması konusunda yetersiz kalması nedeniyle ayrılmasının doğru olduğu ortaya çıktı. Uygulamada yaşanan birçok olumsuzluğun çözülmesi açısından yeni müdürlüklerin uygun olduğunu düşünüyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diyerek sözlerine son verdi.

BELEDİYEDE İKİ YENİ MÜDÜRLÜK KURULUYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!