BDDK’dan dolandırıcılık uyarısı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), son günlerde aldıkları "dolandırıcılık girişimi" şikayetleri üzerine halkı bilgilendirdi.

bddk uyarı
service

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), son günlerde aldıkları “dolandırıcılık girişimi” şikayetleri üzerine halkı bilgilendirdi.

Kurumun yazılı açıklamasında, kendilerini BDDK personeli olarak tanıtan bireylerin, BDDK’nın resmi santral numarasını kullanarak telefonla arayarak banka müşterilerini cep telefonlarına uygulama indirmeye yönlendirerek dolandırıcılık girişiminde bulunduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada, vatandaşların dolandırıcılığa karşı dikkatli olmaları için şu önlemlere dikkat etmeleri gerektiği vurgulandı:

“Dolandırıcılık olaylarından korunmak adına, BDDK personeli olduklarını iddia eden ve kişisel bilgileri talep eden, cep telefonlarına uygulama indirilmesini isteyen kişilere itibar edilmemesi önemlidir. Bankacılık işlemlerinde kullanılan kişisel bilgilerin paylaşılmamasına ve bilgilerin güvenliğine azami özen gösterilmesi gerekmektedir. Dolandırıcılık teşebbüslerine karşı duyarlılık ve bilinçli bir tutum, kişisel bilgilerin korunması açısından hayati önem taşımaktadır.”

Bu uyarı, vatandaşların dolandırıcılık girişimlerine karşı daha bilinçli ve dikkatli olmalarını sağlamak amacıyla yapılmıştır.

BDDK’dan dolandırıcılık uyarısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!