BAŞKAN SÜLEYMAN MUSLU’YA PLAKET

featured
service

Kütahya Kültür Derneği Başkanı Süleyman Muslu’ya Kütahya Yörük ve Türkmen Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen bir etkinlik ile plaket takdim edildi.

Kütahya Yörük ve Türkmen Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği binasında gerçekleşen etkinlikte Kütahya Kültür Derneği Başkanı Süleyman Muslu ve başkan yardımcısı Ahmet Yılmaz plaketlerini Kütahya Yörük ve Türkmen Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği başkanı Hasan Hüseyin Namaz ve Başkan Yardımcısı İsa Kahraman’ın ellerinden aldılar.

“KALABALIKLARI MİLLET YAPAN DEĞERLER VARDIR”

Kütahya Kültür Derneği Başkanı Süleyman Muslu, Tuna, Orta Asya’dan Anadolu’ya göç eden atalarından beri süre gelen göç geleneğini unutturmamayı ve geniş kitlelere tanıtmayı amaçlayan Yörük ve Türkmen Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği başkanı Hasan Hüseyin Namaz’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Kütahya Kültür Derneği olarak kalabalıkları millet yapan değerlere her zaman sahip çıktıklarını ve sahip çıkmaya devam edeceklerini belirten Başkan Muslu; “Kalabalıkları millet yapan değerler vardır. Bu değerler dilidir, bayrağıdır, maneviyatıdır, tarih şuurudur, milli kültürüdür ve şehit kanıyla bezenmiş vatan toprağıdır. Bu değerleri boşalttığınızda sadece materyalin peşinde koşan topluluk karşımıza çıkar. Dernek olarak bizi millet yapan değerlerin etrafında bütünleşmeye önem veriyor ve bu değerlerimize sahip çıkmak anlamında elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Ortak paydamız dediğimiz değerlerimizin etrafında bütünleşmekten başka hiçbir şansımız yok. Çünkü emperyalist güçler, işbirlikçileri aracılığıyla bizleri bölmeye hesap kolluyorlar. Onun için her zaman uyanık olacağız” dedi.

“HİÇBİR GÜÇ VE KUVVET ASLA BİZİ YENEMEZ

Yörüklerin Türk milleti için önemine değinen Kütahya Kültür Derneği Başkanı Süleyman Muslu, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yörüklerimizle ilgili çok güzel bir ifadesi var. ‘Arkadaşlar gidip Toros dağlarına bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki, bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez’ demiştir. İşte Türk milletinin umudu sizlersiniz. Allah bu cennet vatanımızda asla birliğimizi ve dirliği bozdurmasın. Kütahya Kültür Derneği için gerçekleştirilen bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca şahsıma ve başkan yardımcım Ahmet Yılmaz’a verilen plaket bizim için çok değerli ve özel bir anlam taşımaktadır” diye konuştu.

BAŞKAN SÜLEYMAN MUSLU’YA PLAKET

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!