BAŞKAN KALELİ: “İNSAN HAYATI HEMŞİRELERE EMANET”

featured
service

“12-18 Mayıs Hemşireler Haftası” nedeniyle basın açıklaması yapan İyi Parti Kadın Politikaları Başkanı Meryem Dilmaç Kaleli, hemşireliğin insan hayatının emanet edildiği kutsal ve onurlu bir meslek olduğunu belirtti.

İyi Parti Kadın Politikaları Başkanı Meryem Dilmaç Kaleli ve teşkilat üyeleri, Hemşireler Günü nedeniyle hastanede çalışan hemşireleri ziyaret ederek karanfil dağıttı. Ardından bir basın açıklaması yapan Başkan Kaleli, toplum sağlığı anlayışı ile hizmet veren hemşirelerin sağlığın en önemli paydaşları arasında olduğunu vurguladı.

“EN ÖN SAFLARDA YER ALDILAR”

Covid 19 salgınında tüm dünyada hemşirelik mesleğinin ne kadar vazgeçilmez olduğunun anlaşıldığını söyleyen Kaleli: “Ülkelerin salgınlara karşı savaşı kazanamayacağı, hedeflerine hemşireler olmadan ulaşamayacağı anlaşılmıştır. Sağlık sektörünün her zaman vazgeçilmezi konumunda olan hemşireler, pandemi sürecinde, her türlü riski göze alarak, hasta başında yaşamlara dokunmuş ve her zaman olduğu gibi yine sağlık ordusunun en ön saflarında yer almışlardır. Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, ‘önce insan’ diyerek, halka hizmeti şiar edinmiş, sonsuz sabır, özveri ve itina ile çalışan, toplumumuzun sağlığına kavuşması için mücadeleye devam eden, tüm hemşire arkadaşlarımızın ‘12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nü en içten dileklerimizle kutluyoruz” şeklinde konuştu.

“SAĞLIK CAMİASININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK SOMUT ADIMLARIN ATILMIYOR”

“12-18 Mayıs Hemşireler Haftasının ülkemizde bayram havasından kutlanmasını isterdik” diyen Kaleli: “Ne yazık ki biriken sorunlar, karşılanmayan talepler ve ücretlerle ilgili beklenen düzenlemelerin henüz hayata geçmemesi nedeniyle hemşire arkadaşlarımız bu haftayı da buruk geçirmektedirler. Salgın döneminde canlarından ve ailelerinden fedakârlıkta bulunarak 7/24 sağlık hizmeti sunan bütün sağlık camiasının yüzünü güldürecek somut adımların atılmadığına üzülerek şahit olmaktayız. İyi Parti iktidarımızda hemşire ve tüm sağlık çalışanlarımızın maddi ve manevi sorunlarını çözmek için canla başla çalışacağımızın sözünü veriyor, tekrar günlerini kutluyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

BAŞKAN KALELİ: “İNSAN HAYATI HEMŞİRELERE EMANET”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!