Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN IŞIK’TAN VAZO KULE ELEŞTİRİLERİNE YANIT “MİLLETİMİZDEN ÖZÜR DİLEYECEKLER”

Son günlerde sosyal medyada

Son günlerde sosyal medyada Kütahya’nın vizyon projesi olan Vazo Kule ile ilgili yapılan eleştirilere cevap veren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Bunu yapanlar, bizim hayallerimiz, sizin gerçeklerinizin sadakası dahi olamıyor diyerek milletimizden özür dileyecekler” dedi. 

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ülke gündemine oturan Vazo Kule projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Projenin içeriğinden haberdar olmayanların olumsuz eleştirilerde bulunduğunu aktaran Başkan Işık, bu tür eleştirilerle daha çok çalışma azmine kavuştuğunu söyledi.

“REKLAMIN İYİSİ KÖTÜSÜ YOK, ÇOK DA GÜZEL OLDU”

Vazo Kule Projesiyle ilgili gerçeklerle ilgisi olmayan yorum ve eleştiri yapanların, bu şehrin gelişmesi gibi dertleri olmadığını ifade eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Vazo Kule projesi ile ilgili bu şehrin seçilmiş vekili dahil olumsuz algı peşinde olanlar, projenin içeriğinden haberdar olmadan bunu hediye vazo gibi algı yaratarak sunmaya çalışıyorlar. ‘45 milyon lira hediyelik vazoya harcanıyor’ diye Türkiye’de, Kütahya’nın aleyhine bir kampanya başlatılıyor. Reklamın iyisi kötüsü yok. Çok da güzel oldu. Gerçek anlaşılınca yaptıkları yorumları silmeye yetişemeyenler, şimdi bu memlekete olan borcunu ödeyecek, gelip özür dileyecekler. ‘Evet, bizim hayallerimiz, sizin gerçeklerinizin sadakası dahi olamıyor’ diyerek milletimizden özür dileyecekler” dedi.

“BU ŞEHRİ HAK ETTİĞİ YERE KÜTAHYALILAR GETİRECEK”

Kütahyalıların bu şehri hak ettiği yere getireceğini ifade eden Başkan Işık, “Bu şehri hak ettiği yere Kütahyalılar getirecek. Ama Kütahyalıyım diyerek Kütahya’nın ekmeğini yiyerek, Kütahya’nın aleyhine çalışanları da kendi vicdanlarına ve vatandaşlarımızın değerlendirmesine bırakıyorum. Bu kentin turizm potansiyelini çok iyi değerlendirdiğimiz zaman, inanıyorum ve iddia ediyorum bu ülkenin yıldız kentlerinden birisi oluruz. Bunun için de adım adım ilerliyoruz. 2 bin kişiye ekmek veren ve 2 bin kişinin ailesine helal kazanç sağlayan Kütahya Belediyesini hiç kimse geçmişte yaşadığı ya da bugün yaşadığı herhangi bir olumsuzlukla değerlendirip algı yönetimiyle milletin gözünde itibarsızlaştıramaz” dedi.

“ELEŞTİRİLERLE DAHA ÇOK KAMÇILANIYORUZ”

Gerçekleri yansıtmayan bu tür eleştirilerle daha çok çalışma azmine kavuştuğunu dile getiren Başkan Işık açıklamasında: “Konuyu bildiği halde, işine gelmeyenlerin Türkiye’ye taşıdığı gündeme bakın. Biz Vazo Kule’de kültürden, sanattan, ticaret merkezinden bahsediyoruz. Onlar hediyelik vazo anlıyor ve buna 45 milyon TL harcıyor diyor. Bu şehre, bu şehrin insanlarına haksızlık yapmayalım. Tüm kurum ve kuruluşlar bu şehri bir yerlere taşımak için çalışırken, ‘delinin birisi kuyuya bir taş atıyor 40 akıllı çıkartamıyor’ hesabı bunu anlatmaya çalışıyoruz. Her şer görünende bir hayır var. Biz daha çok kamçılanıyoruz. Daha çok çalışacağız. Bu millete daha büyük hizmetler yapacağız. Yıllarca özlediği ve göremediği ne varsa buraya getireceğiz” ifadelerine yer verdi.

YAP-İŞLET-DEVRET İLE OLMAZDA BELEDİYE BÜTÇESİNDEN YAPILACAK

Vatandaşın projeleri bilerek oy verdiğini hatırlatan Başkan Işık: “130 projeyle vatandaşımızın karşısına çıktık. 2004, 2014 ve 2019 seçimlerinde 10 adet vizyon projemizin birincisi Vazo Kule idi. İkincisi Kanal Kütahya Projesi. Ben bunları hayata geçiriyorum. Milletimiz bunları bilerek bana oy verdi. Sen Vazo Kule’yi önemsemeyebilirsin, ben önemsiyorum. Önceliğimiz yap-işlet-devret modeliyle belediyemiz bütçesinden herhangi bir para harcamadan bu eseri buraya kazandırmak. Onun için 2022 yılın sonuna kadar beklerim. Olmadığı zaman, yine tasarruf yaparım, belediye bütçesinden bu eseri buraya kazandırırım. Bu kadar kararlı bir kadro ile biz söz verdiğimiz 130 projenin 130’nun tamamını yerine getirdiğimiz gibi şu ana kadar ilave 52 projeye ek olarak yaklaşık 200 adet projeyi 5 yıl içinde bu şehre kazandırmak için buradayız. Herkes bunu bilsin ve hesabını buna göre yapsın” diyerek sözlerini tamamladı.