BAŞKAN IŞIK’IN KARARLI DURUŞUNA TAM DESTEK

featured
service

Otobüs esnafının kontak kapatması üzerine Kütahya Belediyesinin bütün araçlarını vatandaşlar için seferber eden Alim Işık’a kamuoyundan tam destek geldi. Kütahyalıların yanı sıra çevre illerden otobüs desteği geldiğini belirten Başkan Işık: “Vatandaşımızı mağdur edecek hiçbir hareketin karşılığının olmadığını herkes bu yaşanan olay ile gördü” dedi.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, dün gece yaşanan otobüs krizine çözüm olarak çevre illerden otobüs istenildiğini ifade etti. Başkan Işık, destek çağrılarına olumlu dönen Afyonkarahisar Belediyesi, Bursa, Manisa ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlarına ve destek olan herkese teşekkür etti.

AFYON VE BURSA’DAN OTOBÜSLER GELDİ

Krizin çözümü noktasında vatandaşların, öğrencilerin ve engelli vatandaşların mağdur edilmemesi için belediyenin tüm servis araçlarının tamamını vatandaşın hizmetine sunduklarını dile getiren Başkan Işık, “Ancak üniversitemiz öğrencilerinin sınav zamanına denk gelen ve planlanmış olan bu olayın başka türlü alternatiflerinin de anında geliştirilmesi gerekiyordu. Komşu illerimizden başlamak üzere Afyonkarahisar, Bursa, Manisa ve Denizli Belediyemizin çok kıymetli başkanlarıyla görüşerek ellerinde bulunan yedek araçların Kütahya’ya gönderilip gönderilemeyeceğini kendilerine sunduk. Allah hepsinden binlerce kere razı olsun. Hemen, anında tüm belediyelerimiz seferberlik anlayışı ile harekete geçtiler. Sabah saat 07.00 itibariyle sefere başlayacak şekilde Afyonkarahisar Belediyemizin ve Bursa Büyükşehir Belediyemizin otobüsleri Kütahya’ya geldi” dedi.

SEFERLER YENİDEN BAŞLADI

Otobüs işletmecileri ile sabaha karşı 03.30’da yapılan görüşme sonucunda, sabah sefere yeniden başlayacakları sözü alınması ile birlikte diğer illerdeki araçlara gerek duyulmadığını söyleyen Başkan Işık, “Ama çok özel bir jestle karşılaştık. Gelen araçlarımızın kontaklarını burada bırakıp, şoför arkadaşlarımızı geri çağıran belediye başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.  Belediyemizin tüm imkânlarını vatandaşımızın hizmetine sunan belediye personeli kardeşlerime, gerek Kütahya içi gerekse Kütahya dışı, böyle bir durumda bize yardım sözünü verip gerekli her türlü desteği sağlayan sivil, kamu kurum kuruluşu ya da meslek odası, kooperatif temsilcisi, minibüs veya otobüs işletmecisi tüm dostlarımıza, Sayın Valimize, komşu illerimizin değerli valilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“GEREKLİ ÖNLEMLERİMİZİ ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Bu olaydan gereken dersi çıkarttıklarını ifade ederek sözlerini noktalayan Başkan Işık: “Otobüs işletmecisi esnaflarımız içerisinde sağduyusu öne çıkarak böyle bir dönemde bu işe devam etmeleri gerektiği yönünde fikrini beyan ederek, diğer fevri davranan arkadaşlarını ikna edip sabah itibariyle seferlerine başlayan otobüs işletmecilerimize hayırlı olsun diyorum. Bundan sonra da gerekli önlemlerimizi almaya devam edeceğiz. Vatandaşımızı mağdur edecek hiçbir hareketin karşılığının olmadığını herkes bu yaşanan olay ile gördü. Biz de buradan çıkartacağımız dersi çıkarttık” dedi.

BAŞKAN IŞIK’IN KARARLI DURUŞUNA TAM DESTEK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!