Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN IŞIK MAKAM ARACINI YOLCULARA TAHSİS ETTİ

Kütahya Belediye Meclisi 4.

Kütahya Belediye Meclisi 4. Dönem 6. Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste istediği zammı alamayan otobüs esnafı kontak kapattı. Otobüslerin seferlerden çekilmesi üzerine Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, makam aracı da dahil olmak üzere belediyeye ait tüm araçları yolcu taşımak için seferber etti.

Kütahya Belediyesi Haziran ayı toplantısı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında toplandı. Pek çok maddenin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda otobüs esnafının zam talebi gündeme oturdu. Komisyondan çıkan zam kararını yetersiz bulan otobüsçüler kontak kapatınca Başkan Işık, vatandaşı mağdur etmemek için harekete geçti.

BAŞKAN IŞIK:  “YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK”

Özel halk otobüslerinin kontak kapatması üzerine Kütahya Belediyesine ait bütün araçlar yolcu taşımak amacıyla seferber edildi. Belediye hizmet binasında konuya ilişkin bir açıklama yapan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık: “Belediyemiz tarafından vatandaşlarımızın mağduriyetine sebep olan bu durumun sonlandırılmaması halinde kontak kapatan ve sefere çıkmayan araç işletmecilerinin rotasyonlu kullanım hakkı iptal edilecek. Ayrıca Kütahya Belediyesi Denetimli Halk Otobüsleri Yönetmeliğine göre yapılmayan her seferin ayrı bir ihlal suçu olarak değerlendirilerek ilgililer hakkında idari yaptırımlar ve cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunarak yasal işlem yapılacaktır. Otobüs işletmecisi esnaflarımıza sağduyulu olmalarını, vatandaşları mağdur edecek herhangi bir eyleme kalkışmamalarını özellikle istirham ediyorum. Şu andan itibaren duraklarda bekleyen vatandaşlarımızın evlerine iletilmesi amacıyla kendi makam aracım dahil olmak üzere belediyemizin tüm araçları seferber edilmiş olup toplu ulaşımda kullanılacak olacak şekilde bu kriz çözülünceye kadar hizmetlerine amadedir” dedi.

OTOBÜS ESNAFI: “MAZOT DESTEĞİ İSTİYORUZ”

Otobüs esnafı ise vatandaşları mağdur etmek istemediklerini ancak araçlarına mazot alacak paralarının olmadığına dikkat çekti. Belediye Başkanı Alim Işık’a destek çağrısında bulunan esnaf: “Bizim üç aydır bir zam talebimiz vardı. Bugün yarın, bugün yarın bu iş askıya alındı. Bugün mecliste bizim talebimizin çok çok altında bir fiyat tarifesi yapıldı. Arkadaşlarımız iki buçuk yıldır pandemiden, son üç aydır da enflasyondan dolayı çok zor durumda olduğu için bütün birikimlerini bitirdiler, kredi kartlarını doldurdular. Bizim araçlara akaryakıt alacak paramız kalmadı. Sefere çıkma imkânımız kalmadı. Bugün mecliste öğrenciye yapılan 10 kuruşluk zam bizim içimizi acıttı. Bu, bizim hiçbir yaramıza merhem olmadı. Mazot desteği talebimiz de karşılık bulmadı. Bundan dolayı şu anda çalışamıyoruz, mazotumuz yok. Belediye başkanımızdan derhal çözüm bulmasını istiyoruz. Bize mazot desteği vermesini istiyoruz. En kısa sürede fiyat tarifemizin hak ettiğimiz şekilde bize para kazandıracak şekilde ayarlanmasını istiyoruz. Şu anda kazandığımız para bizim giderlerimizin çok çok altında” diyerek taleplerini açıkladı.