BAŞKAN ADAYI AV. EDİP İLKAY SUNAY:“HİÇBİR AVUKAT YALNIZ KALMAYACAK”

featured
service

Kütahya Barosu 47. Dönem Başkan Adayı Av. Edip İlkay Sunay, vaatleriyle ilgili Kütahya Ekspres gazetesine özel açıklamalarda bulundu.

Ekim ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek Kütahya Barosu seçimlerinde başkan adayı olan Av. Edip İlkay Sunay, “Güçlü Baro” vurgusu yaparak, “Hiçbir avukat yalnız kalmayacak” sloganını yineledi. Sunay, “Bizim hayallerimiz var; yürüyecek çok yolumuz, söyleyecek çok sözümüz… Biliyoruz ki sorumluluk yükü her şeyden daha ağırdır. Bizler iste bu bilinçle ve hepimizin ortak hayalleri uğruna mukaddes bir yola çıkıyoruz. Tecrübeyle gençliğin dinamizmini harmanlayan, Birliğimizin ‘Hiçbir avukat yalnız kalmayacak’ sloganını özümseyerek her daim meslektaşının yanında olup haklarını savunan, genç meslektaşlarının ekonomik sorunlarına önem verip, çözüm üreten, çoğulcu ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla her geçen gün mevcut eserlerin üstüne yenilerini koyarak ilerleyeceğimiz ‘Güçlü Baro’ için birlik olacağız.” dedi.

ÇOĞULCU VE KATILIMCI YÖNETİM VURGULANDI

Çoğulcu ve katılımcı yönetim şeklinin vurgulayan Av. Sunay, “Anlayışımızın meyvesi olarak Kütahya Barosu Gençlik Meclisi tarafından belirlenecek olan temsilci meslektaşlarımızın Baronun Yönetim Kurulu toplantılarına iştirakını sağlayarak kendilerini ve geneli ilgilendiren konularda söz sahibi olmalarını sağlayacağız.” ifadesini kullandı.

“HER KOŞULDA GÖZLEMCİ OLARAK DURUŞMALARDA YER ALACAĞIZ”

Baro Başkan Adayı Av. Sunay, “Hiçbir avukat yalnız kalmayacak” sloganı hakkında, ”Önce ‘diyalog’, sonra ise ‘hukuki müdahale’ yolu seçilecek, Avukat Hakları Komisyonu bünyesinde müdahale ekipleri kurulacak. Meslektaşlarımızın talebi halinde avukatı olacak, her koşulda gözlemci olarak duruşmalarda yer alacağız!” diye bilgilendirme yaptı.

“GENÇ MESLEKTAŞLARIMIZDAN İLK YIL AİDAT ALMAYACAĞIZ”

Genç avukatlardan ilk yıl aidat almayacaklarının altını çizen Av. Sunay, bunun dışında şunları ekledi: “Kurum avukatı meslektaşlarımız da genç meslektaşlarımız gibi yüzde 50 oranında aidat ödeyecek, nakil durumunda ise nakil ücreti almayacağız.”

“POZİTİF AYRIM YENİDEN AKTİF HALE GETİRİLECEK”

Sunay, CMK düzenlemesi, seçim hakkı, pozitif ayrım, “gece” ve “gündüz” şeklindeki tercih butonlarının yeniden aktif hale getirileceğini ileterek, “Gece ve gündüz ayrımı olmaksızın meslekte 5 yılını tamamlamamış meslektaşlarımız için 0.50 çarpan uygulaması devam edecek olup 2 yılını tamamlamamış meslektaşlarımız için ayrıca 0.25 çarpanı üzerinden ve 65 yaş üstü (Ahde Vefa) meslektaşlarımız için pozitif ayrıma gidilerek 0.50 çarpanı üzerinden puanlamaya tabi tutacağız. Soruşturma safhasında tek avukat görevlendirilmesi hususuna önem vererek, idareden kaynaklı fatura mağduriyetlerinin önüne geçmek için gerekli istişarelerde bulunacağız.” dedi.

“ADLİ YARDIM ÖDENEĞİ EN ETKİN ŞEKİLDE KULLANILACAK”

Adli Yardım ödeneğinin en etkin şekilde kullanılacağına dikkat çeken Sunay, “Adli yardım görevlendirmelerinin hızlandırılması hususunda gerekli çalışmalar yapılarak ‘Sıranın daha çabuk ilerlemesine önem verilecek’, meslektaşlarımızın emek ve mesaileri gözetilerek uzun süren davalarda ‘Adli Yardım Yönetmeliğinin 7. Maddesine dayanarak ek ücret ödenmesi’ sürecine işlerlik kazandıracağız.” diye konuştu.

“ÇOĞUNLUĞUN SESİNE KULAK VERECEĞİZ”

Av. Edip İlkay Sunay, çoğunluğun sesi ve çözüm bulma konularıyla ilgili, “Kütahya Barosu olarak sorun ve isteklerimize çözüm bulmak amacıyla genele hitap eden konularda ‘anket uygulaması’, yine TBB tarafından takdirimize sunulan ve imza konulmak üzere görüş talep edilen bildiri ve deklarasyonlarda ‘kısa süreli anket uygulaması’ ile değerlendirme yapılmasına imkân sağlayarak çoğunluğun sesine kulak vereceğiz.” dedi.

“DAYANIŞMA İÇERİSİNDE İŞLER YÜRÜYECEK”

Dayanışmaya vurgu yapan Av. Sunay, “Güncel hale getireceğimiz web sitemiz üzerinde yeni uygulamalara yer vererek kurumsal yapımızdan taviz vermeden, mali külfet oluşturmadan ve güvenlik konusunda bir sorunla karşılaşmadan meslektaşlarımız arasında koordinasyon sağlanacak, dayanışma içerisinde işlerimizin yürümesi sağlanacaktır. Ayrıca bizleri anlatıp kurumsal kimliğimizi güçlendiren, tarihe not düşeceğimiz, bizlere yakışır bir Baro Dergisi çıkartarak mevcudiyetimizi bizden sonraki kuşaklara miras bırakacağız.” ifadelerini kullandı.

GÖREVLENDİRMELERDE ULAŞIM KOLAYLILIĞI

Yeni Adliye binasında yaşanacak ulaşım sorunlarına de değinen Av. Sunay, “Yeni Adliye ile birlikte ortaya çıkacak ulaşım sorununa karşılık adliyeler arasında ‘ring hattı’ oluşturularak ulaşım ihtiyacımızı gidereceğiz. Uzak mesafe CMK görevlendirmelerinde araç tahsisi hususunda etkin çalışma yürütülecek.” şeklinde konuştu.

‘AVUKAT EVİ’NİN ÖNEMİ BELİRTİLDİ

Avukat Evi ihtiyacına değinen Kütahya Barosu Başkan Adayı Sunay şunları söyledi: “TBB nezdinde almış olduğumuz sözün sonuna kadar takipçisi olunacak, gerekli adımlar süratle atılarak meslektaşlarımıza yakışır bir bina ve içerisinde çalışma alanları, konferans salonu, kafeteryanın da bulunduğu geniş imkânlar sunarak birlik ve beraberlik içinde özlediğimiz güzel günlere kavuşmak için çalışacağız.”

“HER AY EN AZ BİR FAALİYET”

“Her ay en az bir faaliyet!” diye belirten Av. Sunay, ”Komisyonlar nezdinde her aya en az bir faaliyet ile birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğiz. Tüm komisyonlarımızı eksik olanları da kurarak Barolar Birliği ile entegre hale getireceğiz.” dedi.

İŞ BİRLİKLERİ ARTIRILACAK

Marka iş birliklerinin yapılacağını ifade eden Av. Edip İlkay Sunay, “Ulusal ve yerel farklı sektörlerdeki kurum ve kuruluşlar ile iş birliği sağlayacağız. Baro Odaları Tefrişatları ve Teknik Donanım Kütahya Barosuna ait tüm bekleme odaları aynı düzen ve intizam içerisinde donatacak, eksiklikleri gidereceğiz.” diye konuştu.

Sunay son olarak, “Seçim süreci boyunca düsturumuz ‘iyilik bulaşıcıdır, centilmenlik iyileştirir’ olacaktır. 47. Olağan Genel Kurulumuza değer katarak aday olacak tüm meslektaşlarımıza başarılar diliyor, neticede kazananın Kütahya Barosu olmasını temenni ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

TBB DELEGELERİ ADAYLARI ARASINDA ÖNEMLİ İSİMLER BULUNUYOR

Baro Başkan Adayı Av. Edip İlkay Sunay’ın TBB Delege Adayları arasında Av. Şeref Han ve Av. Ahmet Sami Kutlu da bulunuyor.

BAŞKAN ADAYI AV. EDİP İLKAY SUNAY:“HİÇBİR AVUKAT YALNIZ KALMAYACAK”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!