“BAŞARILAR, BİR VE BERABER OLDUĞUMUZ MÜDDETÇE ANLAMLI”

featured
service

Vali Ali Çelik, Simav’da bir asra yakın geçmişi olan geleneksel Büyük Hayır ve Sünnet Töreni’ne katıldı. Simavlılarla bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu paylaşan Vali Çelik: “Milletleri millet yapan değerleri, kültürleri, inançları ve birliktelikleridir. Aileden başlayarak en önemli şey birlikte olmak. Başarılar, bir ve beraber olduğumuz müddetçe anlamlı” dedi.

Simav Belediyesi tarafından düzenlenen toplu sünnet töreninde 20 çocuk sünnet oldu. Törene Vali Ali Çelik’in yanı sıra Kütahya milletvekilleri İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Erbaş, Simav Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

VALİDEN HEDİYE VE HARÇLIK

Halk oyunları ve mehteran ekibinin de gösterilerini sunduğu programda Geleneksel Okçuluk Turnuvasında dereceye giren sporcular ödüllendirildi. Vali Çelik, sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Sünnet olan çocuklarla yakından ilgilenen ve aileleriyle görüşen Vali Çelik, çocuklara çeşitli hediye ve harçlık verdi.

ÇELİK: “MİLLETLERİ MİLLET YAPAN KÜLTÜRLERİDİR”

Bir asra yakın süredir düzenlenen geleneksel törende Simavlılarla bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu paylaşan Vali Çelik: “Milletleri millet yapan değerleri, kültürleri, inançları ve birliktelikleridir. Aileden başlayarak en önemli şey birlikte olmak. Başarılar, bir ve beraber olduğumuz müddetçe anlamlı. Birlik ve beraberliğimizin tıpkı bugün olduğu gibi her alanda güçlü olmasını diliyor, başta Simav Belediye Başkanımız Adil Biçer olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Rabbim çocuklarımızı ailelerine, vatanımıza ve milletimize hayırlı evlatlar eylesin” dedi. 85 yıldır devam eden törenin yüzyıllarca daha devam edeceğine olan inancını da paylaşan Vali Çelik: “Yeter ki değerlerimize sahip çıkalım, onları koruyalım. Rabbim devletimize milletimize zeval vermesin” ifadelerini kullandı.

“BAŞARILAR, BİR VE BERABER OLDUĞUMUZ MÜDDETÇE ANLAMLI”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!