Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAKAN YANIK: “ŞEHİT VE GAZİLERE LAYIK OLACAĞIZ”

Aile ve Sosyal Hizmetler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kütahya ziyaretlerini şehit yakınları ve gazilerle birlikte iftar yemeği programında tamamladı. Şehit ve gazilere layık olmak için ellerinden geleni yapacaklarını aktaran Bakan Yanık, huzur ve güven içinde iftar yapılabiliyor ise bunu şehit ve gaziler sayesinde olduğunu söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kütahya’da bazı ziyaretler gerçekleştirdi. Bakan Yanık, kentteki temasları kapsamında ilk olarak Vali Ali Çelik’i ziyaret ederek kentteki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yanık, daha sonra Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık ile AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun’u da ziyaret edip bir süre basına kapalı görüştü. Cumhuriyet Caddesi’nde esnaf ziyaretleri de gerçekleştiren Bakan Yanık, Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Kütahya Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

“CUMHUR İTTİFAKININ HER HİZMETİ ÖNEMLİ”

Belediye Başkanlığı ziyaretinde Bakan Yanık’a, Kütahya Belediyesinin sosyal belediyecilik projeleri hakkında kısa bir sunum yapan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, hayata geçirilen projelerin Türkiye’ye örnek olduğunu ifade etti. Yapılan çalışmaları başarılı bulan Bakan Yanık, Başkan Işık ve çalışma ekibine kolaylıklar diledi. Bakan Derya Yanık, Cumhur İttifakı olarak yapılan her hizmetin önemli olduğunu ifade ederek, bakanlık olarak birçok projeye ortak olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi.

“BU BİR ETÜT ZİYARETİ OLDU”

Ardından AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Yanık kısa bir açıklama yaptı. Kütahya’ya şehit yakınları ve gazilerle yapılacak iftar programı için geldiğini belirten Derya Yanık: “Vilayetimizde Kütahya’yla alakalı bilgilendirmeyi aldık. Hem belediyemizi hem il başkanlığımızı ziyaretle, bakanlığımızın kuruluşlarını yerinde inceleme fırsatı bulacağız. Önümüzdeki süreçte inşallah Kütahya’mızda yapacağımız çalışmalarımız, bakanlığımızın faaliyet alanındaki konularla alakalı hizmetlerimizde neler yapmamız gerektiğini yerinde görmüş ve beraber değerlendirmiş olacağız. İnşallah 2022 yılını Kütahya için yeni ve hayırlı hizmetlere vesile olacak şekilde değerlendireceğiz. Bu bir ilk oldu. Bir anlamda etüt ziyareti oldu. Bundan sonraki programda inşallah çok daha geniş zamanda daha geniş projelerimizi konuşacağız” şeklinde konuştu.

“HER BİRİMİZ BU EMANETE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Bakan Yanık, Kütahya’daki programını şehit yakınları ve gaziler ile birlikte iftar programında tamamladı. Yanık, iftarda yaptığı konuşmada, huzur ve güven içinde iftar yapılabiliyor ise bu vatan için canını ortaya koyan şehit ve gaziler sayesinde olduğunu söyledi. Şehit ve gazilere layık olmak için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini belirten Yanık: “Bizler de onlara layık olabilmek için bu topraklarda yaşayanlar olarak elimizden geleni sonuna kadar yapacak, bu vatan için üzerimize düşeni hakkıyla yerine getireceğiz. Her birimiz bu emanete, bu ülkeyi güçlendirerek, kalkındırarak, dünyanın sayılı ülkelerinden birisi haline getirerek sahip çıkacağız” dedi.

“TÜRKİYE BÜYÜK BİR KALKINMA VE GELİŞME SÜRECİNE GİRDİ”

Yanık, son 20 yıl içinde AK Parti hükümetleri ile Türkiye’nin büyük bir kalkınma ve gelişme sürecine girdiğini dile getirdi. Birlik beraberliği pekiştiren yatırım politikalarıyla batıdan doğuya, kuzeyden güneye Türkiye’nin çehresinin değiştiğini vurgulayan Yanık, şunları kaydetti: “Bunda yerel potansiyel ve dinamiklerin yanı sıra uygulanan geniş vizyonlu makro politikaların ve güçlü liderliğin de etkisi olduğunu hepimiz biliyoruz. Ülkemiz açısından bu süreçlerdeki en büyük şans, milletin içinden çıkan, milletimizin değerleriyle barışık güçlü bir lidere sahip olmasıydı. Sayın Cumhurbaşkanımızın dik ve sağlam duruşu, milletimizin güçlü desteğiyle Türkiye’yi istikrara kavuşturmakla kalmadı aynı zamanda bölgesinde ve dünyada söz sahibi, güçlü bir ülke konumuna getirdi. Türkiye bugün, hakim güçlerin senaryolarında bir oyuncu olmaktan çıkmış, oyun bozan, bundan öteye oyun kuran bir ülke olmuştur. Suriye’de, Akdeniz’de, Ukrayna-Rusya savaşındaki politik duruşunda olduğu gibi Türkiye’nin bu dirayetini ve vizyoner gücünü bütün dünya görmektedir.”

“ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE PEK ÇOK YENİ HAK TANINDI”

Yanık, şehit yakınları ve gaziler için hizmetleri en yüksek düzeyde sunmanın gayreti içinde olduklarını ifade etti. AK Parti iktidarları olarak bu süreçte şehit yakınlarına ve gazilere sağlanan pek çok yeni hak olduğunu bildiren Yanık, sözlerini şöyle tamamladı: “İstihdam haklarının sayısını 1’den 2’ye çıkararak ve kapsamını genişleterek bu yönde önemli bir adım attık. Şehitlerimizin anne babalarına şartsız aylık bağlanması, terör mağduru vatandaşlara sağladığımız aylık hakkı, şehit yakınlarına araç alımlarında ÖTV muafiyeti, faizsiz konut kredisi, çocuklarımız için özel eğitim desteği bunlardan bazıları. Bizler sizlere her konuda destek olmaya devam edeceğiz. Sizler de şehitlerimize layık olarak onların emanetlerini ve şehit yakını ve gazi olmanın vakarını sonuna kadar korudunuz, koruyacaksınız bundan hiç şüphemiz yok.” Programın sonunda Bakan Yanık, şehit aileleriyle bir süre sohbet etti.