BAKAN VARANK KÜTAHYALI ENES’İ ANLATTI

featured
service

Antalya Kepez Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezinin açılış töreninde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, geçen yıl TEKNOFEST’te tanıştığı Kütahya Enes Öztürk’ü anlattı. Varank: “Enes bana, benim adımı unutmayın. 15 sene sonra bunu başardığımda beni tebrik edeceksiniz dedi. İşte bizim hayalini kurduğumuz gençlik bu” ifadelerini kullandı.

Kepez Belediyesi’nin Dokumapark’ta 12 bin 500 metrekare alan üzerine kurduğu Antalya Bilim Merkezi ve Bilim Festivali (BilimFest) ziyaretçilerine kapılarını açtı.

“BİZİM HAYALİNİ KURDUĞUMUZ GENÇLİK BU”

Bilim ve teknolojide gençlere büyük önem verdiğini söyleyen Varank, geçen yıl Kütahya’da katıldığı TEKNOFEST’te Enes adında bir lise öğrencisiyle yaşadığı diyaloğu anlattı. Varank: “Bu genç arkadaşımız beni kolumdan tuttu ve Sayın Bakanım benim standımı ziyaret edeceksiniz dedi. O standa gittim ve gencimizin projesine baktım. İnanın hayran oldum. Enes bana ne dedi biliyor musunuz? ‘Sayın Bakanım, şu anda Türkiye’nin bundan 15 sene sonra uzay istasyonunda kullanacağı oksijen üreten biyoteknolojik temelli sistemin prototipine bakıyorsunuz. Benim adımı unutmayın, 15 sene sonra bunu başardığımda beni tebrik edeceksiniz’ dedi. İşte bizim hayalini kurduğumuz gençlik bu. Bu özgüvene, bu adanmışlığa, bu inanca sahip bir gençlik” diye konuştu.

BAKAN VARANK KÜTAHYALI ENES’İ ANLATTI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!