BAKAN KARAİSMAİLOĞLU, ERBAŞ’IN SORULARINI CEVAPLADI

featured
service

ILICA KAVŞAĞI’NA ALTERNATİF GÜZERGÂH GELİYOR

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın Ilıca Kavşağı ile ilgili sorusuna yanıt Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan geldi. Bakan Karaismailoğlu, Milletvekili Erbaş’a konuyla ilgili cevabında, “Ilıca kavşağında, çoğunlukla aşırı hız, dikkatsizlik ve trafik kurallarına uyulmaması sonucu meydana gelen trafik kazaları dikkate alınarak ilgili kesimde standartları iyileştirmek adına alternatif güzergah çalışmaları başlatılmıştır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın Kütahya yolları ile ilgili TBMM’de verdiği soru önergesine cevap geldi. Erbaş’ın önergesine cevabı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu verdi. Bakan Karaismailoğlu, Ilıca kavşağının da içinde bulunduğu kesimde alternatif güzergah çalışmalarına başlandığını ifade etti. MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın Ilıca Kavşağı hakkındaki soru önergesini cevaplayan Bakan Karaismailoğlu, “Eskişehir – Kütahya karayolunda gerekli yerlere hız sınırlayıcı levhalar konulmuş, sürücü dikkatini artırmaya yönelik gerekli yatay ve düşey işaretlemeler yapılmıştır. Buna rağmen Ilıca kavşağında, çoğunlukla aşırı hız, dikkatsizlik ve trafik kurallarına uyulmaması sonucu meydana gelen trafik kazaları dikkate alınarak ilgili kesimde standartları iyileştirmek adına alternatif güzergah çalışmaları başlatılmıştır” dedi.

“YOLDAKİ OTURMALAR TERMİK SANTRAL KAYNAKLI”

Kütahya – Bozöyük karayolu arasında yer alan Seyitömer bölgesinde oluşan oturmalar ve stabilite problemleri hakkında da bilgiler veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ; “ Seyitömer yolunda oluşan oturmalar ve stabilite problemlerinin, bölgede faaliyet gösteren termik santralin yapmış olduğu kazılar ve depo çalışmaları nedeniyle meydana geldiği tespit edilmiş olup bu durum rapor halinde ilgili kurumlara bildirilmiştir” diye konuştu.

“HIZLI DEMİRYOLU’NDA KÜTAHYA’YA 1 ADET İSTASYON”

Eskişehir – Antalya Hızlı Demiryolu projesi hakkında da açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu, “500 kilometre uzunluğundaki Eskişehir–Kütahya (Alayunut)–Afyonkarahisar–Isparta–Burdur–Antalya hızlı demiryolu projesinde proje hazırlama çalışmaları 3 kesim halinde devam etmekte olup, proje kapsamında Kütahya’da bir adet istasyon bulunması planlanmıştır” dedi.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU, ERBAŞ’IN SORULARINI CEVAPLADI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!