BAĞIMLILIKLARINIZDAN YEDAM’LA KURTULUN

featured
service

7’den 77’ye her yaş grubundan bireylere bağımlılıktan uzak bir yaşam sürmesi için çağrıda bulunan Yeşilay Kütahya Şubesi Başkanı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal,  bağımlılıklarından kurtulmak isteyenleri Yeşilay Danışmanlık Merkezine (YEDAM) davet etti.

Bağımlılıklara karşı önleme ve rehabilitasyon alanlarında mücadelesini aralıksız sürdüren Yeşilay, Ramazan ayının iyi ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmak için önemine dikkat çekti.

“HERKESİ SAĞLIK VE SIHHATE DAVET EDİYORUZ”

Tüm İslam âlemiyle birlikte Ramazan ayına ulaşmaktan mutluluk duyduğunu belirten Yeşilay Kütahya Şube Başkanı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal: “Ramazan ayı nefsimizi kontrol altına aldığımız, irademize hâkim olduğumuz bir ay. Bağımlılıklardan uzak durmak; ruhen ve bedenen kötü alışkanlıklardan arınmak için de çok güzel bir fırsat. Bu ay sağlığımızın kıymetini bilmek için kendimize vesileler oluşturarak ve bağımlılık yapacak tüm madde ile davranışlardan uzak durarak Ramazan’ı hakkıyla yaşayabiliriz. Tüm vatandaşlarımız sağlığa ve sıhhate davet ederken, bağımlılıklarından kurtulmak isteyenleri Kütahya İl YEDAM’da beklediğimizi hatırlatmak isteriz” ifadelerini kullandı.

BAĞIMLI VE AİLELERİNE ÜCRETSİZ DESTEK

Yeşilay, Yeşilay Danışmanlık Merkezlerinde (YEDAM) bağımlılar ile yakınlarına ücretsiz psikolojik danışmanlık ve sosyal hizmet desteği sağlıyor. YEDAM’ın tamamı bağımlılık alanında uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekibi; alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıkları konusunda bilgi verme, doğru yönlendirme, danışmanlık ile ayaktan terapi hizmetleri sunuyor. YEDAM’ın tüm faaliyetleri Kütahya’da da yürütülüyor. Bağımlılar ve aileleri merkeze gelerek ya da telefonla ulaşarak destek isteyebiliyor. Yeşilay Kütahya İl Şubesi ve YEDAM, bağımlılıklarla mücadele için aralıksız çalışmaya devam ediyor.

BAĞIMLILIKLARINIZDAN YEDAM’LA KURTULUN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!