ATAM: “AVUKATLAR ÖNEMSENMİYOR”

featured
service

Kütahya Baro Başkanı Av. Ahmet Atam, bürosunda kurşunlanarak öldürülen Av. Servet Bakırtaş’ın medya ve basında yeterince yer almamasına tepki gösterdi. Başkan Atam: “Bu durum, adaleti ararken canını ortaya koyan biz avukatların önemsemediğini göstermektedir” dedi.
Başkan Ahmet Atam, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İstanbul’da bürosunda kurşunlanan Av. Servet Bakırtaş ve Konya’da görevi başında acımasızca katledilen Dr. Ekrem Karakaya’ya Allah’tan rahmet, sevenlerine sabır ve başsağlığı diledi.
“DURUM HAKİKATEN ÇOK VAHİM”
Atam: “Bununla birlikte; kimse ile acılarımızı yarıştırmıyorum, biliyorum ki ateş düştüğü yeri yakıyor fakat gerçek de ortada. Canımızı ortaya koyarak vatandaşın hak arama mücadelesinde yanında olurken, avukat cinayetinin gerek basında ve gerekse ilgili olacağını umduğum kademede önemsenmeyişi, iki satır da olsa bir taziye ifadesi olmaması ise, işin başka bir acı yanıdır. Bu durum hakikaten çok vahimdir; ya avukat cinayetlerinin sıradanlaştığı ve olağan kabul edildiğini veya birgün herkesin ihtiyaç duyacağı, adaleti ararken yanında görmek istediği, onun için canını ortaya koyan biz avukatların önemsemediğini göstermektedir. Anladım ki, avukatlık mesleği ölüm riskini de kapsayan ve bu yönüyle bu mesleği yapanlarda doğal olarak bu riski göze almış insanlar olarak görülmekteler” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

ATAM: “AVUKATLAR ÖNEMSENMİYOR”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!