“ANNE KALBİ SOFRALAR” TASARIM YARIŞMASI DÜZENLENECEK

featured
service

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Keramika Seramik Firması arasında yapılan anlaşmayla “Anne Kalbi Sofralar” adı altında tasarım yarışmasının düzenlenmesine karar verildi.

Üniversite – Sanayi iş birliği çerçevesinde Görsel İletişim Tasarımı mezunu olan bireylerin farklı sektörlerde iş olanağı bulabilmelerinin bir örneğini temel alan tasarım yarışması tanıtım toplantısı, Ahmet Yakupoğlu Amfisinde gerçekleşti.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin, “Üniversitemiz bir çalışma yapıyor. 7+1 sistemi. Yani öğrencilerimiz yedi dönem üniversitede eğitim aldıktan sonra bir tam dönem de iş yerinde eğitim alacağı bir sistem çalışması var. Ama aynı anda 80 kişiye staj yapabileceği bir iş yeri bulabilmemiz Kütahya ili açısından çok zor olduğu için ilk etapta bunu kabul etmedik. Ama aslında öğrencilerimize çok fayda sağlayabilecek bir sistem. İnşallah ileriki yıllarda uygulayabiliriz. Bu bağlamda sizler mezun olduktan sonra farklı iş alanlarında görev alabileceğiniz bir kurumla bir iş birliği yaptık” ifadelerini kullandı.

SOFRA SERAMİKLERİ VE FORM TASARIMI YARIŞMASI

Keramika Tasarım ve Baskı Teknikleri Müdürü Aysun Erzincanlı ve tasarım departmanı yetkilileri tarafından yapılan sunumda, sofra seramikleri ve form tasarımı yarışması düzenleyeceklerini ve projenin adının ‘Anne Kalbi Sofralar’ olacağını belirttiler. Projenin amacının Üniversite – Sanayi iş birliği çerçevesinde ortak bir konu üzerinde çalışarak gerçek yaşamda kullanılabilecek endüstriyel ürünler ortaya çıkarabilmek ve Görsel İletişim Tasarımı bölümü mezunu olan bireylerin, farklı sektörlerde tasarım iş imkânları bulabilmelerinin bir örneğini bu proje ile gösterebileceklerini kaydetti.

PROJE 8 MAYIS 2022’DE TAMAMLANACAK

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerini kapsayacak olan proje 8 Mayıs 2022’de tamamlanacak. Fakültenin açıklamasında, tasarımların son gönderim tarihinin 4 Nisan 2022 olduğu yarışmaya katılan öğrencilerin en fazla beş tasarımla katılabilecekleri ve yarışmaya çalışmaların Adobe Illustrator ile yapılması gerektiği belirtildi.

“ANNE KALBİ SOFRALAR” TASARIM YARIŞMASI DÜZENLENECEK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!