Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Angelina Jolie’ye İsrail Cumhurbaşkanından cevap

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog,

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, ünlü oyuncu Angelina Jolie’nin İsrail’e yönelik eleştirilerine sert bir yanıt verdi.

Herzog, Angelina Jolie’nin Gazze’deki saldırılara dair eleştirilerini reddederek, Jolie’nin Gazze’ye hiç gitmediğini ve gerçekleri yerinde görmediğini ifade etti. İsrail-Filistin çatışması gibi hassas ve karmaşık bir konuda, Hollywood yıldızlarının bu tür yorumlarda bulunmasını eleştirdi.

Angelina Jolie’nin Açıklamaları

“İsrail’de yaşananlar bir terör eylemidir. Ancak bu, Gazze’de gidecek hiçbir yeri olmayan, yiyecek ve suya erişimi olmayan, tahliye imkanı olmayan ve hatta sığınmak için sınırı geçme gibi temel bir insan hakkı olmayan sivil halkın bombalanması sırasında kaybedilen masum hayatları haklı gösteremez.”

Ayrıca Herzog, İsrail’in uluslararası arenada olumsuz bir imajı sürdürmeye çalıştığı izlenimi yaratmaktan kaçınmak için çaba harcadı.

Herzog, Gazze’deki insanların savaşın varlığını zaten bildiğini ve onları hayatta tutabilecek bir insani krizin olmadığını belirtti. Aksine, Gazze’nin güney kısmında sivillerin güvende olduğu bir bölge olduğunu ve bu bölgelerin uluslararası toplum ve İsrail tarafından desteklendiğini savundu. Aynı zamanda Herzog, Angelina Jolie’nin İsrail halkının kendini savunma hakkını inkar ettiğini iddia etti.

Herzog’un Açıklamaları

“Sanırım hiç Gazze’ye gitmedi, hiç buraya gelmedi. Hiçbir zaman gerçekleri yerinde görmedi. Kusura bakmayın ama Gazze’deki insanlar savaşın olduğunu biliyor ancak onların hayatta kalmasını engelleyecek hiçbir insani kriz yok. Aksine, Gazze’nin güney kısmında, vatandaşların o bölgeye taşınması, onlara tam anlamıyla bakılması için uluslararası toplum ve İsrail’in kabul ettiği bir güvenli bölge var. Angelina Jolie, sözleriyle, İsrail halkına kendini savunma hakkı tanımıyor.”