“AMACIMIZ HALKI BİLİNÇLENDİRMEK”

featured
service

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde bulunan Orman İşletme Müdürlüklerinde Orman Yangını Gönüllülerine yönelik eğitimler Gediz Orman İşletme Müdürlüğü ile başladı.

Orman Yangınları Genel Bilgileri, Orman Yangınları ile Mücadele Yöntemleri, Kullanılan El Aletleri-Araç-Gereç-Ekipman, Kişisel Koruyucu Donanımlar, İş Güvenliği konuları başta olmak üzere verilen teorik eğitim, Gediz Orman İşletme Müdürlüğü Erdoğmuş Orman Deposunda yapılan tatbikat ile uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Eğitim, Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Arpacı Koordinatörlüğünde Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü A. Yavuz Helvacı ve Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Mühendisi A. Başar Kavcin tarafından gerçekleştirildi.

55 KİŞİYE KATILIM SERTİFİKASI

Orman Yangını Gönüllülerine yönelik olarak 55 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olanlara ise düzenlenen tören ile katılım sertifikaları verildi. Kütahya Orman Bölge Müdürü Kemal Kayıran: “Orman Yangınlarıyla Mücadele Gönüllüsü” olmaya hak kazananları tebrik ederek, katılım sertifikalarını takdim etti ve yangınlara etkin müdahale sağlamak için başlatılan yangın gönüllüleri projesinin önemine değindi. Kayıran ‘Bizim amacımız halkımızı orman yangınlarına karşı bilinçlendirmek. Orman yangınları söndürme çalışmaları esnasında da bilinçli bir şekilde orman teşkilatına karşı yardımcı olmalarını sağlamak. Bunun için gönüllülerimize teşekkür ediyor, desteklerinin bizler için önemli olduğunu bilmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu. Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, her işletmede 100’ er kişi olmak üzere toplam 700 kişiye eğitim verilmesinin hedeflendiği belirtildi.

“AMACIMIZ HALKI BİLİNÇLENDİRMEK”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!