Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ALİM IŞIK: “KİMSEYE EYVALLAHIMIZ KALMAYACAK”

Kütahya Belediyesi araç filosuna

Kütahya Belediyesi araç filosuna 34 araç daha kazandırıldı. Araç tanıtım töreninde konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık: “Kütahya Belediyemize hizmet aracı ve iş makinesi olmak üzere toplam 109 adet sıfır kilometre araç kazandırdık. Bu araçlar en az 10-15 yıl kullanılacak, kendi malımız olacak, kimseye eyvallahımız kalmayacak” dedi.

Kütahya Belediyesinin araç filosu son olarak katılan 34 aracın tanıtım töreni düzenlendi. Belediye hizmet binası önünde düzenlenen törene Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın yanı sıra MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, belediye başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları belediye çalışanları ve basın mensupları katıldı.

3 YIL İÇERİSİNDE TOPLAM 111 ARAÇ ALINDI

Başkan Işık, 2022 yılı bütçesinden toplam 45 adet araç alındığını kaydetti. Son olarak 34 araç alındığını aktaran Başkan Işık: “2019 yılı mahalli idareler seçiminden bu yana Kütahya Belediyemize hizmet aracı ve iş makinesi olmak üzere toplam 109 adet sıfır kilometre araç kazandırdık. 34 aracı şimdi hizmete sunacağız, 2 adet de siparişimiz var. Geride bıraktığımız 3 yıl içerisinde 111 aracı belediyemizin öz malı olacak şekilde yeniledik. Biz 2019 yılında görevi devraldığımızda 10-15 adet büyük araç, ağır vasıta şoför ya da operatörü olmadığı için belediyede yatıyordu. Oralardan buralara geldik. Şu anda tüm araçlarımız faal durumda” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİN PARASI MİLLETİMİN HİZMETİNE HARCANIYOR”

Araçları satın alma karşılığında bugüne kadar KDV dahil toplam 37,5 milyon TL ödeme yaptıklarını aktaran Başkan Işık: “Bugünkü değerle 55 milyon lira. Dolayısıyla milletimin parası milletimin hizmetine harcanacak şekilde bir planlamayla yerli yerinde kullanılıyor. Aksi takdirde yine bu paraları ödeyecektik ama birkaç yıllık kiralama süreci sonunda tekrarlamak zorunda kalacaktık. Şimdi en az 10-15 yıl kullanılacak, kendi malımız olacak, kimseye eyvallahımız kalmayacak. Belediye koridorlarında kiralık araç ihalesi kavgası yaşanmayacak” dedi. Başkan Işık, hedeflerinin hiç kiralık araç kalmaması olduğunu aktardı.

“KİRALIK ARAÇLARLA GÖSTERİŞ YAPMIYORUZ”

Kütahya Belediyesinin filoya kazandırılan yeni araçlarla birlikte 278 hizmet aracı, 72 de iş makinesi olmak üzere toplam 350 aracı oldu. Cumartesi günü yeni alınan 45 araç için şehirde tanıtım turu yapılacağını da söyleyen Başkan Işık: “Biz kiralık araçların önüne pankartlar asarak şehir meydanında gösteri yapmıyoruz. Vatandaşımız da verdiği verginin, ödediği su parasının, belediyeye verdiği yardımın ya da katkının nereye harcandığını görsün” şeklinde konuştu. Başkan Işık emeği geçen belediye personeline teşekkür ederek sözlerini tamamladı.