ALİM IŞIK: “BU MAKAMDAN BİR BEKLENTİM YOK”

featured
service

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Germiyan Sokakta devam eden Ramazan Etkinlikleri kapsamında gerçekleşen Ramazan Sohbetleri programının konuğu oldu. Belediye başkanlığı görevini çok arzu ettiğini ve severek başkanlık makamına geldiğini belirten Başkan Işık: “Bu makamdan bir beklentim yok. Anadolu’nun gariban bir çocuğu olarak, bu topraklara olan borcumu en iyi şekilde ödeyebileceğim makam olduğunu düşünüyorum” dedi.

5 Nisan tarihinde açılışı yapılan ve yoğun ilgisi ile yoğun bir şekilde gerçekleşen ramazan etkinlikleri programının dün akşamki konuğu Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, oldu. Ramazan Etkinlikleri içerisinde yer alan Ramazan Sohbeti programında, Mehmet Özen’in sorularını yanıtlayan Başkan Işık, çocukluk yıllarından öğrenim hayatına, akademik kariyerinden siyasi yaşamına kadar merak edilen sorulara cevaplar verdi.

“YAKLAŞIK 350 BİN HEMŞERİMİZİ AĞIRLADIM”

Germiyan Sokağı dolduran Kütahyalı hemşerilerine teşekkür eden Başkan Işık, belediye başkanlığı görevini çok arzu ettiğini ve severek başkanlık makamına geldiğini dile getirdi. Doğduğu ve doyduğu topraklara hizmet edebilmek için en iyi imkânlara sahip makamın belediye başkanlığı makamı olduğunu hatırlatan Başkan Işık, belediye başkanlığı görevi için 3 kez aday olduğunu hatırlattı. Başkan Işık: “Kütahyalı hemşerilerimizin emanetini bugüne kadar leke getirmeden taşımanın onuru içindeyim. Şu anda Türkiye’ye örnek olacak bir belediyecilik anlayışı sergiliyoruz. Açık kapı belediyecilik anlayışı ile belediyemize gelen her hemşerimiz istediği zaman görüşebileceği bir imkânı sunduk ve bugüne kadar da yaklaşık 350 bin hemşerimizi ağırladım” dedi.

İKİ YILDA PROJELER HAYATA GEÇECEK

Görev süresi içerisinde kalan iki yıllık dönemde Kütahya’ya değer katacak, Kütahya’yı hak ettiği yere taşıyacak projelerin hayata geçeceğini ifade eden Başkan Işık: “Yorucu ve yoğun olmasına rağmen, hiçbir zaman neden bu göreve geldim dediğim an olmadı. Çok severek ve isteyerek yaptığım bu görevi yerine getirmek için de çok emek verdiğim bir makamdayım. Bu makamdan bir beklentim yok. Anadolu’nun gariban bir çocuğu olarak, bu topraklara olan borcumu en iyi şekilde ödeyebileceğim makam olduğunu düşünüyorum” diye konuştuk.

“DÜNYA’NIN 49 ŞEHRİNDEN BİRİSİ DE KÜTAHYA”

Kütahya’nın çok özel ve güzel bir il olduğunu hatırlatan Başkan Işık, başka illerde olmayan, kendine has güzelliklerin Kütahya’da olduğunu ifade ederek: “Kütahya’ya yolu düşenlerin güzelliklerimizi görmeden geçmemelerini tavsiye ediyorum. Kütahya UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına girmiş bir il olduğunu hatırlatmak istiyorum. Yaratıcı Şehirler Ağı Zanaat ve Halk Sanatları alanında Dünya’da 49 şehir var. Dünya’nın 49 şehrinden birisi de Kütahya” dedi. Ramazan Etkinlikleri programında emeği geçen belediye çalışanlarına, etkinliklere açtıkları stantlarla destek veren esnaf ve sanatkarlara teşekkür eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Mehmet Özen’e de sunumu için teşekkür etti. Program sonunda Işık, beraberinde Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni ile birlikte etkinlik kapsamında Germiyan Sokakta stant açan sanatkârları ziyaret etti.

ALİM IŞIK: “BU MAKAMDAN BİR BEKLENTİM YOK”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!