AKSAZ’DAKİ GÖNÜL SOFRASI HERKESİ BULUŞTURDU

featured
service

Vali Ali Çelik, Simav Kırvadililer Sosyal, Kültüre, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen iftarda Kırvadililer Derneği üyeleri ve bölge muhtarlarıyla bir araya geldi.

Simav’da faaliyet gösteren Simav Kırvadililer Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği geleneksel iftar yemeği Kütahya Valisi Ali Çelik’in katılımıyla Aksaz Köyünde yapıldı. Aksaz Köyü okul bahçesinde yoğun bir katılımla gerçekleşen iftar yemeğine yaklaşık 500 kişi katıldı.

VALİ ÇELİK: “RAMAZAN AYI BİRLİK VE BERABERLİĞİN PEKİŞTİĞİ BİR AY”

Simav İlçe Müftüsü Hasan Serçe’nin yaptığı duanın ardından konuşma yapan Kütahya Valisi Ali Çelik, Ramazan ayının birlik ve beraberliğin pekiştiği, gönül sofralarının kurulduğu bir ay olduğunu söyledi. Vali Ali Çelik; “Ramazan ayının bu son günlerine yaklaştığımız zaman diliminde bazen mesafelerin uzaklığına bakmaksızın birlik, beraberlik içinde gönül sofralarının kurulması, güzel bir muhabbetin içinde olmak bizleri her zaman mutlu etmektedir. Bizleri bugün bu güzel ortamda buluşturan Kırvadililer Dernek Başkanımız Üzeyir Kanık’a ve dernek üyelerimize, Aksaz Köyü Muhtarımız Mehmet Koç’a, İl Genel Meclis Üyemiz İbrahim Karataş’a, iftar sofrasında bizleri hoş sohbetleriyle, samimiyetleriyle ağırlayan tüm Aksaz Köyü halkına, iftar programına katılan herkese teşekkür ederim. Hep birlikte sağlıklı, huzurlu, iyilikler ve güzelliklerle bayrama ulaşmayı Rabbim hepimize nasip etsin, şimdiden hayırlı bayramlarınız olsun” dedi.

BAŞKAN KANIK’TAN TEŞEKKÜR

İftar Programında kısa bir konuşma yapan Kırvadililer Dernek Başkanı Üzeyir Kanık ise; “Birlik, beraberlik içerisinde yapmış olduğumuz iftar yemeğimize katılan başta Kütahya Valimiz Ali Çelik’e ve katılan tüm misafirlerimize davetimize icabet ettikleri için sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Hep birlikte daha nice iftar yemeklerinde bir arada olmayı Rabbim nasip etsin inşallah” dedi.

AKSAZ’DAKİ GÖNÜL SOFRASI HERKESİ BULUŞTURDU

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!