Akıllı telefonlar tarih oluyor!

Bu küçük cihaz, kullanıcının yakasına manyetik olarak takılarak yerleşik bir kamera aracılığıyla veri topluyor.

Akıllı telefonlar tarih oluyor!
service

Humane, uzun süren heyecan, sızıntı ve tanıtımların ardından Ai Pin’i resmi olarak duyurdu. Bu küçük cihaz, kullanıcının yakasına manyetik olarak takılarak yerleşik bir kamera aracılığıyla veri topluyor.

16 KASIM’DA SATIŞA SUNULACAK

Qualcomm çipi tarafından desteklenen ve yapay zeka kullanılan Ai Pin, Humane’ın gelecekte akıllı telefonları yerine geçebileceğine inanıyor. Ürün, ABD’de 16 Kasım’da sipariş edilebilecek.

Humane’nın kurucuları yaptıkları açıklamada, “Ai Pin, yapay zekayı günlük yaşamın dokusuna entegre etme ve yeteneklerimizi geliştirme vizyonumuzun somut bir örneğidir. Humane’deki ekibimizle birlikte son dört yıldır üzerinde çalıştığımız şeyi nihayet açıklamaktan gurur duyuyoruz. Ai Pin bizim için sadece bir başlangıç.” dedi.

Cihaz, derinlik ve hareket sensörleri, kamera ve mikrofon içeriyor. Ses kontrolü, akıllı telefon asistanları gibi ürünün merkezinde yer alıyor. Ai Pin, “kişisel hoparlör” veya eşleştirilmiş Bluetooth kulaklıklar aracılığıyla kullanıcıyla iletişim kuruyor.

Akıllı telefonlar tarih oluyor!

EKRAN BAĞIMLILIĞINA SON VERECEK

Ai Pin’de ekran olmamasına rağmen, dokunmatik bir yüzey bulunuyor. Cihaz, ekran bağımlılığından kurtulmayı hedefleyen diğer ürünlerden farklı olarak bağımsız bir akıllı telefon olmadan kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Humane markalı bir kablosuz ağ aracılığıyla T-Mobile’ın üzerine inşa edilen Ai Pin, kullanıcının avucuna yansıyan Lazer Mürekkep Ekranı ile metinleri görüntüleyebilir, gelen aramalar gibi bilgileri avuç içine yansıtabilir.

Akıllı telefonlar tarih oluyor!

TÜM GÜN KULLANIM İMKANI

Cihaz, “pil güçlendirici” adlı bir parça ile birlikte gelir. Ai Pin, manyetik olarak bağlanan ana bilgisayar ve pil güçlendirici ile giysilere takılarak kablosuz güç sağlar. Bu sayede kullanıcılar, pil güçlendiriciyi değiştirerek kesintisiz kullanım ve tüm gün pil ömrü elde edebilirler.

Humane, Ai Pin’in kullanılmadığı durumlarda uyandırma sözcüklerini dinlemediğini vurguluyor. Cihaz, yalnızca kullanıcı etkileşimi üzerine etkinleşir ve “uyandırma sözcükleri” kullanmaz, böylece sürekli dinleme veya kayıt yapmaz.

Ai Pin, aktif sensörleri belirten bir Güven Işığına ve özel bir gizlilik çipine sahiptir. Gizlilik ihlali durumunda cihaz kapanır ve profesyonel destek alınması gerekir.

Akıllı telefonlar tarih oluyor!

FİYATI 699 DOLAR

Cihaz, verileri yönetmek ve erişmek için Humane.center’a bağlanır. Kullanıcılar, gizlilik korumalı bir portal aracılığıyla cihazın hizmetlerini bireysel tercihlere göre özelleştirebilirler. Humane, kullanıcıların aylık 24 dolar ödeyerek bulut tabanlı hizmetleri kullanmalarına olanak tanır.

Ürün, şu anda bekleme listesine kayıt olacak olanlar için 699 dolarlık bir fiyatla sunulacak. Ai Pin, Eclipse, Equinox ve Lunar olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle gelecek.

Akıllı telefonlar tarih oluyor!

Akıllı telefonlar tarih oluyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!