AKDAŞ: “CEP YAKAN FİYATLARDAN BİZ DE RAHATSIZIZ”

featured
service

Kütahya Sebzeciler Odası Başkanı Hakan Akdaş, gündemden düşmeyen yüksek sebze ve meyve fiyatlarının pazarcı esnafı ile hiçbir ilgisi olmadığını vurguladı. Cep yakan fiyatların farkında olduklarını kaydeden Başkan Akdaş: “Bu durumdan sadece vatandaşlarımız değil, pazarcı, manav ve halci esnafı olarak bizler de rahatsızız” dedi.

Başkan Akdaş, yaş sebze ve meyve fiyatlarının aşırı derecede yükselmesinin kesinlikle pazarcı esnafı ile alakalı bir durum olmadığının altını çizdi. Hiçbir pazarcı esnafının bu artışlardan memnun olmadığına dikkat çekerek: “Fiyat artışları nedeniyle pazarcı esnafımız para kazanamaz duruma geldi. Ancak pazar yerlerimiz ve pazarcı esnafımız bu sektörün denge çubuğudur. Pazarcı esnafı bu sektörde olmazsa olmazlardandır. Asgari ücretli halkımızın, gariban kesimin, emeklinin, işçinin, memurun her zaman yanında olmuştur, olmaya da devam edecektir” şeklinde konuştu.

“HAVALARIN ISINMASIYLA FİYATLAR DÜŞECEK”

AVM ve marketlerin pazarcı esnafını yok etmeye çalıştığını dile getiren Hakan Akdaş: “AVM ve marketlere karşı her zaman dimdik ayakta durabilen, iman gücüyle, alın teriyle; soğuk, sıcak, kar, buz demeden çalışmaya ve hizmet etmeye devam edeceğiz. Soğuk ve çetin geçen 2022 yılının etkisinden dolayı sebze ve meyve fiyatlarında verimin düşmesi hasebiyle fiyatlar çok etkilenmiş durumdadır. Öte yandan çiftçilerimizin, halcilerimizin ve pazarcı esnafımızın girdi maliyetlerinin artması fiyatlara yansımıştır. Nisan ayı sonu, mayıs ayının başlarından itibaren hava sıcaklığının artmasıyla birlikte fiyatların düşeceğini bilmekteyiz” diye konuştu.

“SİYASETİNİZ SİZE KALSIN”

Başkan Akdaş açıklamasını şöyle tamamladı: “Dar gelirli vatandaşlarımızın ceplerini yakan pazar fiyatlarının farkındayız. Bu durumdan sadece vatandaşlarımız değil, pazarcı, manav ve halci esnafları olarak bizler de rahatsız olmaktayız. Lütfen sizlerden ricam bu konuyu siyasete dökmeyiniz. Siyasetiniz size kalsın. Başka mecralarda siyasetinizi yapın. Tüm Kütahyalı tüketicilerimize, pazarcı esnafımıza, esnaf ve sanatkârlarımıza hayırlı işler, bol kazançlar diliyorum.”

AKDAŞ: “CEP YAKAN FİYATLARDAN BİZ DE RAHATSIZIZ”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!