AK Parti’de adaylık ücretleri belli oldu

Türkiye’de yerel seçim hazırlıkları hızla devam ediyor. AK Parti, 31 Mart 2024'te gerçekleşecek Mahalli İdareler Seçimleri için adaylık başvurularının başlangıcını duyurdu.

ak parti
service

Türkiye’de yerel seçim hazırlıkları hızla devam ediyor. AK Parti, 31 Mart 2024’te gerçekleşecek Mahalli İdareler Seçimleri için adaylık başvurularının başlangıcını duyurdu.

Parti, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Toplantısı’nda yerel seçimlere odaklanmak üzere MKYK’ya yetki verdi.

Aday başvuruları 9 Kasım‘da başlayacak ve 17 Kasım‘da sona erecek. Parti, 2024 yılı Ocak ayında beyannamenin açıklanması ve adayların tanıtılmasını planlıyor.

Öte yandan, belediye başkanlığı için başvuru ücretlerinde değişiklik yapıldı. Yeni ücretlere göre büyükşehir belediye başkan adayları 50 bin TL, il belediye başkan adayları 30 bin TL, ilçe belediye başkan adayları 20 bin TL, belde belediyeleri için 10 bin TL, büyükşehir meclis üyeliği için 10 bin TL, il genel meclis üyeliği için ise 5 bin TL ödeme yapacaklar.

Ayrıca, kadın adaylardan bu ücretlerin yarısı, engelli adaylardan ise dörtte biri alınacak. Bu yeni düzenlemelerle birlikte AK Parti, yerel seçimlere dair heyecanı arttırıyor.

AK Parti’de adaylık ücretleri belli oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!