AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel: “YONCALI, TERMAL TURİZMİN MERKEZİ OLACAK”

featured
service

Kütahya’nın merkezi ve bütün ilçelerinde termal anlamda büyük kaynakların olduğunu söyleyen AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, özellikle Yoncalı bölgesinin önümüzdeki dönemde termal turizmin merkezi haline geleceğini aktardı.

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel Kanal 7’de yayımlanan “Meltem’le Zirvedekiler” programına konuk oldu. Milletvekili Gazel, programda sağlık turizminde öne çıkan bir il konumunda olan Kütahya’da Yoncalı bölgesine yapılacak yatırımlardan bahsetti.

“KÜTAHYA’NIN SAĞLIK ALANINDA 2023 VİZYONU”

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel: “Bizim Kütahya ile ilgili temel vizyonumuz burayı bir turizm merkezi haline getirirken turizm de bir lokomotif bir alan seçmemiz gerektiği yönündeydi. Bu da termal turizm. Kütahya’nın merkezi ve bütün ilçelerinde termal anlamda büyük kaynaklar var. Bununla ilgili de bir projemiz vardı. Özellikle Yoncalı bölgesi önümüzdeki dönemde inşallah termal turizmin bir merkezi haline gelecek. Orada da 100 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesini bitirdik. Burası da çok yüksek standartlarda bir hastane. Mevcut Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi de Türkiye’de gerçekten önemli. Yani bütün hastanelerin içerisinde sağlık hizmetini sunma adına en önemli birkaç hastaneden birisi. Dolayısıyla o bölgede yapılan oteller, onların termal sağlık turizmi ile iş birliği bu çerçevede çizilen vizyonla önümüzdeki dönem içerisinde Kütahya sağlık alanında ve sağlık Turizmi alanında büyük bir ivme kazanacak. Bunu da Kütahya’nın sağlık alanında 2023 vizyonu diyebiliriz” ifadelerine yer verdi. CANSU AYDEMİR

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel: “YONCALI, TERMAL TURİZMİN MERKEZİ OLACAK”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!