Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK PARTİ İL BAŞKANI SEBAHATTİN CEYHUN GÖREVİNDEN AYRILDI

“MAKAMLAR GEÇİCİ, BAKİ OLAN

“MAKAMLAR GEÇİCİ, BAKİ OLAN DAVAMIZ”

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun görevden ayrıldığını açıkladı. 2,5 sene boyunca ailesine ve özel işlerine zaman ayıramadığını aktaran Ceyhun: “Bu bir bayrak yarışı, makamlar geçici. Baki olan davamız. 2023 seçimlerinin öneminin bilinciyle davamız için koşmaya devam edeceğiz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Bengisu Sosyal Hizmet Tesislerinde teşkilat içinde düzenlenen bayramlaşma programında İl Başkanlığı görevinden ayrıldığını açıkladı. Ceyhun, görevi bıraksa da 2023 seçimlerinin öneminin bilinciyle çalışmalarını sürdüreceğini kaydetti.

“NİYETİM BİR DÖNEM YAPIP BIRAKMAKTI”

Başkan Ceyhun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ile geldiği görevde 2,5 senedir, dava ruhu ve adalet ekseninde, küçük hesaplara, gereksiz polemiklere girmeden, hizmet ve gönüllere girme odaklı bir yönetim anlayışı uyguladıklarını belirtti. Niyetinin bir dönem yapıp görevi devretmek olduğunu aktaran Başkan Ceyhun: “Pandemi ve sonrasındaki süreç hepimizi yordu. 2023’e daha enerjik yeni bir başkan ve yönetimi ile gidilmesinin daha uygun olduğunu düşündüm. 2,5 sene boyunca ailemize ve özel işlerimize de zaman ayıramadık. Çünkü siyaset 24 saatlik bir iş. Bu nedenlerle genel merkezimizden görevden affımı talep ettim, onlar da anlayışla karşıladılar” ifadelerini kullandı.

“MAKAMLAR GEÇİCİ, BAKİ OLAN DAVAMIZ”

Ayrılma kararını açıklamayı Ramazan ayı sonuna bıraktığını ifade eden Sebahattin Ceyhun: “Bu zamana kadar da görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık. Bu zorlu süreçte desteklerini her zaman yanımda hissettiğim yönetim kuruluma, tüm kademe teşkilatlarıma, milletvekillerime, bürokrasimize dostlarıma, hemşerilerime, özellikle de eşime ve çocuklarıma çok teşekkür ediyorum. Hep davamızın yanında olduk öyle olmaya, 2023 seçimlerinin öneminin bilinciyle davamız için koşmaya devam edeceğiz. Bu bir bayrak yarışı, makamlar geçici. Baki olan davamız. Böyle onurlu bir göreve bizleri layık gören Cumhurbaşkanımıza, Genel merkez Teşkilatlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal edin. Saygılar sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

ERENLER: “BİRLİĞİMİZ, BERABERLİĞİMİZ DAİM”

Ayrılık kararının ardından bir açıklama yapan AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler: “İki yılı aşkın süredir, AK Parti Kütahya İl Başkanlığımızı büyük bir özveriyle sürdüren ve Genel Merkezimize iletmiş olduğu görevden af talebini, bugün de bizlerle paylaşan Sebahattin Ceyhun’a hizmetleri için teşekkür ediyorum. Vefası, azmi, gayreti, dostluğu ve fedakârlığı ile gönüllerde kalacak olan değerli Başkanımıza bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde; ülkemize, milletimize hizmet için çıktığımız bu kutlu yolda birliğimiz, beraberliğimiz daimdir” sözlerine yer verdi. AK Parti Milletvekili Ahmet Tan ise: “Rabbim almış olduğunuz kararı hakkınızda hayırlı etsin. Emeklerinizden dolayı Ak parti ailesi adına teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.