AK PARTİ İL BAŞKANI MUSTAFA ÖNSAY: CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN 29 AĞUSTOS’TA KÜTAHYA’YA GELİYOR

featured
service

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ağustos’ta Kütahya’ya geleceğini söyleyen AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, “30 Ağustos’ta gelmesi için çok uğraştık. Ancak resepsiyon nedeniyle olmadı. 29 Ağustos 1922 yılından bu yana Mustafa Kemal Atatürk’ün Zafertepe’ye gelmesinden sonra başka bir cumhurbaşkanı gelmedi. 100. Yılında Cumhurbaşkanımızın gelmesi bizim ve Kütahya’mız için çok önemli olacak” dedi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, Kütahya basınıyla buluştu. Kütahya gündemine dair önemli açıklamalarda bulunan Başkan Önsay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kütahya’ya geleceğini söyledi. 45 gün önce göreve gelmesiyle birlikte çalışmalara başladığını söyleyen Başkan Önsay, 2023 seçimleri için harekete geçtiklerini belirtti. AK Parti Kütahya olarak seçime hazır olduklarını aktaran Başkan Önsay, “2023 seçimlerinde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açısından herhangi bir sıkıntı yoktur. Bizler AK Parti İl Başkanlığı olarak en büyük hedefimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koyduğu hedefleri yerine getirebilmek, vatandaşa O’nun baktığı gibi bakmak, konuştuğu gibi konuşmak. Bugüne kadar ortaya konulan üslup ve tavır artık bizlerin üslubu olmayacaktır. İnsanlar arasında hiçbir ayrım yapmadan herkesin yanında olmaya, vatandaşa hizmet etmeye devam edeceğiz. 45 günlük süreçte yaşandığı gibi toplumun her noktasında, Kütahya ile ilgili yapılması gereken her ne varsa yapılması için gecemizi gündüzümüze katacağız. Bizim açımızdan mesele Kütahya halkının sahip olduğu refah seviyesi, ekonomik durumudur. Bu durumların daha iyi olması için çalışacağız” dedi.

BAŞKAN ÖNSAY’DAN TİCARET BORSASI AÇIKLAMASI

Kütahya Ticaret Borsası ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Önsay, yıllardır farklı sebeplerden dolayı Ticaret Borsası sıkıntısı yaşandığını söyledi. Başkan Önsay, “Vatandaşlarımızdan sürekli konuyla ilgili bizlerin yanında olun çağrısı yapılıyordu. Hükümetin ilan ettiği 6,5+1 lira fiyata rağmen buğday fiyatlarının 5 ila 5 buçuk lirada tutulduğu söylemlerini duyduk. Son 10 gün içerisinde bildiğiniz gibi Sayın Valimiz Ali Çelik’in de çabalarıyla Ticaret Borsası açıldı ve alımlar başladı. Vatandaşımız, çiftçimiz açısından konuyla ilgili herhangi bir problem olursa buna AK Parti olarak dahil olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

“ŞEHİR HASTANESİ YILSONUNA YETİŞECEK”

Kütahya Şehir Hastanesi’nde çalışmaların devam ettiğini söyleyen Başkan Önsay, yıl sonuna kadar inşaatın bitirileceğini söyledi. Hastane inşaatını alan firmanın Türkiye’deki en iyi firmalardan birisi olduğunu anlatan Başkan Önsay, “Firmanın devlet nezdinde bir takım istekleri vardı. Bu istekler yerine getirildi. Dolayısıyla firma inşaatı yılsonuna kadar bitireceği ve hasta kabulüne başlanacağı garantisini verdi. 2023 yılında seçimler öncesi hasta kabulü gerçekleştirileceğine inanıyoruz. Verilen bitirme sözü sonrası AK Parti olarak denetimlerimizi ve kontrollerimizi gerçekleştireceğiz. Kütahya’da sağlık ile ilgili bize gelen şikayetler de var. AK Parti iktidarı Kütahya’da sağlık alanında önemli adımlar atıldı. Ancak hastane inşaatı nedeniyle bazı eksiklikler var. Burada hastane ve cihaz bakımından sorun yaşamıyoruz, sorunumuz insan unsuru. Her şeyi değiştirebiliyorsunuz ancak orada bu imkanları kullanacak insan unsurunda sıkıntı yaşıyoruz. Bu bakımdan hastane çalışanlarımızın motivasyonu açısından, daha iyi hizmet verilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“FİRMADAN DOĞALGAZLA İLGİLİ ÇÖZÜM BEKLİYORUZ”

Kütahya’da faaliyet gösteren doğalgaz firması ile ilgili yaşanan sıkıntılara da açıklık getiren Başkan Önsay, şunları kaydetti: Şu anda 34 bin sayaçlı kartımız var. Bu uygulama sadece bizde ve Ankara Polatlı’da var. İnsanımız sayaçlarını değiştirmek istemiyor. Uygulama en başından hatalı. Bizler bu sorunları biliyoruz. Göreve gelir gelmez konuyla ilgili çalışmalarımızı başlattık. Firma hakikaten iyi niyetli davranmadı. 2008 yılında şehrimize doğalgazı getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, 2022 yılında aleyhine kullanılan bir hizmet haline getiren firmadır. Bunu kendilerine Vali Bey ve Alim Bey’in bulunduğu bir ortamda ilettim. Firmadan beklentimiz şehrimize hizmet etmesidir. Her firmaya eşit bakıyoruz ancak insanımıza hizmet etmeyenlere eşit bakmıyoruz. Bizim tavrımız budur. Konuyla ilgili firmadan çözüm bekliyoruz.

“100 YIL SONRA İLK KEZ CUMHURBAŞKANI ZAFERTEPE’YE GELİYOR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ağustos’ta Kütahya’ya geleceğini söyleyen Başkan Önsay, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın Kütahya’ya ziyareti olacak. 30 Ağustos’a alabilmek için büyük çaba sarfedildi. Ancak resepsiyon olması bize engel oluyor. Bütün kutlama programlarımız bu bağlamda şekilleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 29 Ağustos’ta Zafertepe’ye gelmesi bizim için çok önemli. 29 Ağustos 1922 yılından bu yana Mustafa Kemal Atatürk’ün Zafertepe’ye gelmesinden sonra başka bir cumhurbaşkanı gelmedi. 100. Yılında Cumhurbaşkanımızın gelmesi bizim ve Kütahya’mız için çok önemli olacak. Cumhurbaşkanımızın buradan Yunanistan ve batı toplumuna önemli mesajlar verecektir. 30 Ağustos’u halk olarak sahiplenmemiz lazım. O gün şehir dışından binlerce insan gelirken, bizden kaç kişi gidiyordur bilmiyorum. Öncelikle kendi değerimize kendimiz sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ İL BAŞKANI MUSTAFA ÖNSAY: CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN 29 AĞUSTOS’TA KÜTAHYA’YA GELİYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!