“AİZANOİ BİR DÜNYA MİRASI”

featured
service

Bu yıl ikincisi düzenlenen Aizanoi Kısa Film festivalinin dünya mirasına büyük katkı sunduğunu vurgulayan KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu: “Aizanoi bir dünya mirası. Önümüzdeki yıllarda inanıyorum ki Dünya’da büyük ses getirecek” dedi.

Kütahya Valiliği himayelerinde Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği (ASİFSAD) tarafından düzenlenen 2. Aizanoi Kısa Film Festivali başladı. İlk söyleşi Yönetmen Nazif Tunç tarafından Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) verildi. Açılış söyleşisine Kütahya Valisi Ali Çelik, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kültür ve Turizm Bakanlığı temsilcileri, diğer protokol üyeleri, sinema dünyasından isimler, akademik ve idari personel, öğrenciler ile davetliler katıldı.

KAVUNCU: “DÜNYA’DA BÜYÜK SES GETİRECEK”

Açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu yaptı. Rektör Kavuncu, festivalin dünya mirasına büyük katkı sunduğunu vurgulayarak, “Aizanoi bir dünya mirası. Medeniyetin mirası. Son yıllarda Valimiz sayesinde gün yüzüne çıkarılmasıyla büyük bir hız kazandı. Önümüzdeki yıllarda inanıyorum ki Dünya’da büyük ses getirecek. Böyle bir değeri sanatla buluşturdukları için ASİFSAD’a teşekkür ediyorum. Ne kadar büyük emekler sarf ettiğinizi görüyoruz ve hissediyoruz. Daha yeni bir festival olmasına rağmen başvuru sayısı muazzam. Üniversitemiz adına da büyük bir organizasyon. Uluslararası platformda da büyük ses getireceğine inanıyorum.” dedi.

ÇELİK: “SİNEMA GIMILDAYAN RESİMLERDİR”

Kütahya Valisi Ali Çelik ise yaptığı konuşmada, Aizanoi’nin tarihi hakkında kısa bilgilendirme yaparak, kültür ve sanatın tarihle birleşmesinin öneminden bahsetti. Vali Çelik, ASİFSAD’ın sunduğu katkılardan dolayı teşekkür ederek, bu festivalin onlarcasını olmasını diledi. Çelik ayrıca Kütahyalı Yönetmen Ahmet Uluçay’ı da anarak onun “Sinema gımıldayan resimlerdir” sözünü hatırlattı. Vali Çelik ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere destek olanlara teşekkür etti. Açılış konuşmalarının ardından Yönetmen Nazif Tunç tarafından, “Nasıl Sinema Yaparız” söyleşisi verildi. Program soru cevap ve finale kalan filmlerin gösterimiyle sona erdi.

“AİZANOİ BİR DÜNYA MİRASI”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!