ADLİYENİN EK BİNALARI

featured
service

               Bazı şahsi işlerim nedeniyle yazılarıma uzunca bir ara vermek zorunda kaldım.Köşemi de özlemişim doğrusu. Affınıza sığınıyor ve tekrar başlıyorum yazılarıma.

                Bu uzun ara sırasında ilimizden de uzak kaldım. Böyle olunca da Kütahya ile ilgili konuları ancak sosyal medyayı takip ederek öğrenebiliyordum.

               Birkaç gün önce geldim ve duyduğum ilk şeye hayretler içinde kaldım. Nedir efendim? Şöyle: Bizim Adliye binalarımız yetersiz kalıyormuş ve yeni bölümlere ihtiyaç varmış. Bu nedenle de biri Bölcek mahallesi tarafında devlete geçen hazır bir bina, biri de SERA AVM arkasında bir bina yapılıp buralar kullanılacakmış.

               Doğrudur ihtiyaç olduğu. Çünkü şehir de büyüyor, nüfus da artıyor. Ama niye taa Bölcek’te ve taa SERA AVM arkalarında. Hakimler, savcılar vb.çalışanlar için sorun olmayabilir. Neticede ya kendi araçları ile ya servisle gider, sekiz saatlerini buralarda doldurur, araçları da güvenli park içinde onları bekler (Belki onlar için bile merkez binadan uzak olmak sorun olabilir).

               İyi de ya vatandaş? Vatandaşa bu eziyet niye? Ya avukatlar. Çoğunun bürosu şehir merkezinde ve hatta Adliye binası çevresinde. Bürodan çıkacaklar, otoparklarlardan ya da park ettikleri yerden araçlarını alacaklar uzaktaki duruşmalara gelecekler, varsa işleri tekrar merkez binaya, oradan bürolarına… Yani bir karmaşa. Şehir içinde hiç mi yer kalmamış?

               Ben şöyle basitçe düşününce harika iki bina buldum bile. Birisi Kütahya Lisesi (altında otoparkı da, yeterli odası ve salonu da var), diğeri Eski Belediye binası. Onlarca oda, büyük büyük salonlar. Hem merkez Adliye binasına da çok yakın. Bir imzaya taa ordan, taaa buraya gelmek gerekmez. Olamaz mı? Vatandaşın işini kolaylaştırmak adına böyle düşünülemez mi?

               Ben sayın Adliye Makamı’na düşüncelerimi sunuyorum. İnşaallah sesimizi duyar ve işi kolay kılarlar.

ADLİYENİN EK BİNALARI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!