99 BİN 563 ÖĞRENCİ TATİLE GİRDİ

featured
service

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı karne dağıtım töreni Fatih Ortaokulunda yapıldı. İl genelinde 566 okulda toplam 99 bin 563 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

İl genelinde 566 okulda 99 bin 563 öğrencinin yaz tatiline girdiği 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 2. döneminin son gününde öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Vali Yardımcısı Hasan Erkal, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, DPÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Şube Müdürü Mustafa Topuz öğrencilere karnelerini vererek ve onlarla sohbet ederek heyecanlarına ortak oldular, öğrencilere güzel bir yaz tatili geçirmelerini, dinlenmelerini, kitap okumalarını tavsiye ettiler.

“YÜZ YÜZE EĞİTİMİ TAMAMLAMIŞ OLMANI GURURUNU YAŞIYORUZ”

2021-2022 eğitim öğretim yılını yüz yüze bir eğitim ortamında tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit öğrencilere seslenerek: “Yıl boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların karşılığı olan karneleriniz sayesinde kendinizi, güçlü ve zayıf yönlerinizi, tanıma ve değerlendirme fırsatı bulacaksınız. Çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Sizlere kendinize zaman ayırarak dinlenebileceğiniz, eğlenebileceğiniz; bilim, sanat ve spor etkinlikleriyle nitelikli zaman geçirebileceğiniz ve bol bol kitap okuyabileceğiniz güzel bir yaz tatili diliyorum” ifadelerini kullandı.

“EN ÖNEMLİ UNSUR KOŞULSUZ SEVGİ”

Müdür Başyiğit, öğrencilerin yanı sıra velilere de tavsiyelerde bulundu. Çocukların başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesinin de son derece önemli olduğunu kaydeden Başyiğit: “Kendi ayakları üzerinde durabilen, özgüvenli bireyler olarak yetişmesi için en önemli unsur aile içi iletişim ve koşulsuz sevgidir. Bu süreçte en çok sizlerin rehberliği ve desteğine ihtiyaçları var. Bugün onların heyecanını paylaşırken yapıcı ve destekleyici bir yaklaşımla yanlarında olduğumuzu hissettirmeli, seslerine kulak vermeli, duygularını ve isteklerini anlamak için çaba göstermeliyiz” şeklinde konuştu.

99 BİN 563 ÖĞRENCİ TATİLE GİRDİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!