Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

623 ÖĞRENCİ MATEMATİKTE YARIŞTI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Kütahya Bilim ve Sanat Merkezleri tarafından, il geneli düzenlenen “Ortaokullar Arası Matematik Yarışması”nda dereceye girenler ödüllendirildi. 4 sınav merkezinde yapılan yarışmaya 623 öğrenci katıldı.

Yarışma, öğrencilerin müfredat kapsamında gördükleri matematik düzeyinin üstüne çıkarak sorularla, hem öğrencilerin analiz yeteneğini sorgulamak ve güçlendirmek hem de matematiği ders/test kitaplarının dışına çıkartarak farklı bir boyutunun olduğunun fark edilmesini sağlamak amacıyla düzenlendi.

4 SINAV MERKEZİNDE YAPILDI Ortaokullar Arası Matematik Yarışması; Tavşanlı BİLSEM, Gediz BİLSEM, Simav BİLSEM, Simav 4 Eylül Ortaokulu müdürlüklerinin destek ve gayretleri ile merkez ve ilçeler olmak üzere 4 sınav merkezinde yapıldı. Sınava il genelinde 623 öğrenci katılım göstermiş olup sınavın değerlendirilmesi aşamasında İl MEM Ölçme Değerlendirme Merkezi’nin katkılarıyla pratik ve şeffaf şekilde sonuçlar belirlendi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit tarafından verildi. Başyiğit öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.