“5 BİNDEN FAZLA ÇOCUĞA ULAŞTIK”

featured
service

Kütahya Valiliği öncülüğünde hayata geçirilen, ‘Gezici Motivasyon ve Eğitim Aracı’ Ankara’nın Altındağ ilçesinde ilkokullu öğrencilerle buluştu. Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Kudret Armağan: “Ankara’da 5’inci ilimiz ama 23’üncü okulumuz. Dezavantajlı çocuklarımız, 5 bini aşkın çocuğumuza ulaştık bu proje kapsamında” dedi.

Kütahya Valisi Ali Çelik’in öncülüğü ve İl Özel İdaresi’nin destekleriyle hizmet vermeye başlayan ‘Gezici Motivasyon ve Eğitim Aracı’, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün davetiyle ilkokul öğrencilerine motivasyon vermek üzere Altındağ’a bağlı Peyamitepe Şehit Mehmet Kocakaya İlkokulu’na geldi. Motivasyon Tırı’nda gönüllerince eğlenme imkânı bulan minik öğrenciler, yeni deneyimler kazandı.

HEDEF TÜM ŞEHİRLERİ DOLAŞMAK

Hedefi Türkiye’deki tüm şehirleri dolaşmak olan Motivasyon Tırı’nda, streslerin doldurulduğu balon, hayallerin uçurulduğu uçak, engelli öğrencilerin kullanabileceği robotik oyuncak, puzzle ve motivasyon otobüsü kalemliği etkinlikleri gerçekleştirildi. Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Kudret Armağan tarafından sunumu yapılan etkinlik, öğrenciler ile öğretmenlerinin beğenisini kazandı. Etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

5 İLDE 23 OKULA GİDİLDİ

Öğretim Görevlisi Kudret Armağan, 20 yıldır dezavantajlı çocuklar için gönüllü eğitimler verdiğini, bu süreçte Motivasyon Tırı projesinin ortaya çıktığını söyledi. Armağan, “Kütahya’dan başladığımız yolculukla bugün Ankara’da 5’inci ilimiz ama 23’üncü okulumuz. Dezavantajlı çocuklarımız, 5 bini aşkın çocuğumuza ulaştık bu proje kapsamında. Amacımız bu projede ilk önce çocuklarla karşı tarafla nasıl iletişim kurmaları gerektiğini ve hayallerini nasıl geliştirmeleri gerektiğini öğretiyoruz. Sürprizlerimiz var tırımızın içerisinde, balonlarla karşılıyoruz. En son pamuk şekerlerle onları uğurluyoruz ve bir kalemlik sürprizimiz var” diyerek çalışmadaki amaçlarını anlattı.

“EĞİTİMİ HAREKETLİ HALE GETİRDİK”

Motivasyon Tırı’nın ne olduğunu anlatan Armağan, eğitimi hareketli duruma getirdiklerini belirterek, “Biz eğitimi hareketli duruma getirdik yani çocukları sınıftan alıp bir tırın içinde, farklı bir ortamda, yeni bir heyecanla ve geleceklerine enerjiyle ama inançla ve öncelikle ülkelerine, ailelerine hayırlı bir evlat olmak adına onlara gönlümüzden geçen güzel düşünceleri aktarıyoruz ve Motivasyon Tırı yollarda olmaya devam edecek. Motivasyon Tırı projesi 2020 yılında temelleri atıldı ama 2021 Nisan’da başladık. Bu kadar kısa bir süre içerisinde yaklaşık 8 ayda Kütahya’da 18, 19 tane köy okulu, sonra Denizli, Uşak, İstanbul ve bugün Ankara’dayız ve Motivasyon Tırı yeni şehirlerle devam edecek” sözlerine yer verdi.

“MOTİVASYON TIRI’NI YURT DIŞINA ÇIKARMAK İSTİYORUZ”

Motivasyon Tırı’nda öncelikle hayallerinin Türkiye’nin 81 ilinde çocukları Motivasyon Tırı’yla buluşturmak olduğunu söyleyen Armağan: “Daha sonra büyük bir hayalimiz var. Ülkemizi temsil etmek adına bu Motivasyon Tırı’nı biz yurt dışına çıkarmak istiyoruz. Dünyadaki bütün çocuklarla Motivasyon Tırı’nı buluşturmak istiyoruz.” Kütahya Valiliği öncülüğünde hayata geçirilen ‘Motivasyon Tırı’nın öğrencilere verdiği motivasyon eğitimine öğretmenler de eşlik etti. Çocukların doyasıya eğlendiği Motivasyon Tırı, il il dolaşmaya ve çocuklara motivasyon sağlamaya devam ediyor.

“5 BİNDEN FAZLA ÇOCUĞA ULAŞTIK”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!