43 yaşında emekli olup kendisini hasta çocuklarına adadı

İstanbul'da ikamet eden Engin ve Şenay Özer çifti, ilk çocukları Tayfun'a (18) serebral palsi teşhisi konuldu. Kendilerini çocuklarına adadı.

43 yaşında emekli olup kendisini hasta çocuklarına adadı
service

İstanbul’da ikamet eden Engin ve Şenay Özer çifti, ilk çocukları Tayfun’a (18) serebral palsi teşhisi konulmasının ardından memleketleri Trabzon’a dönmeye karar verdiler.

Özer çifti, 7 yıl önce dünyaya gelen kızları Güneş’e de aynı teşhis konuldu. Derecik Mahallesi’nde yaptırdıkları eve geçen yıl taşınan Engin Özer, Tayfun ve Güneş ile daha fazla ilgilenmek amacıyla özel bir şirkette ustabaşı olarak çalıştığı süreçte EYT’den yararlanarak emekli oldu.

43 yaşındaki Özer, tornacılık mesleğini severek yaptığını ancak çocuklarıyla daha fazla ilgilenmek için emekli olma kararı aldığını belirtti.

Çocuklarının bakımında eşine destek olmak istediğini vurgulayan Özer, “Çocukların isteklerine göre günümüzü şekillendiriyoruz. Gün içinde rutin işlerimi yapıyorum. Bazen maç oluyor, o zamanlar Tayfun’u maça götürüyorum, yoksa kızımı parka götürüyorum. Çocukların eğitimleri var, oraya götürüyorum. Günlerimiz bu şekilde geçiyor.” dedi.

Özer, oğlu ve kızının engellerine rağmen sosyal hayattan kopmamalarını istediğini belirterek, “Tayfun’un futbola ilgisini fark ettik, maç gördüğünde gözlerinin içi gülüyor. Özellikle Trabzonspor formasını gördüğü zaman içi gidiyor ama başka bir nesne veya olay gördüğünde aynı şekilde tepki vermiyor. Tayfun’un en büyük ilgisi Trabzonspor ve futbol.” şeklinde konuştu.

Bütün imkanlarını çocuklarının tedavileri için kullandıklarını belirten Özer, oğlunun tedavisinin Kovid-19 salgını sürecinde aksadığını ve kızının da aynı durumu yaşamaması için çaba gösterdiklerini söyledi.

Özer, çocuklarının sağlıklı bir şekilde büyüyebilmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını ifade ederek, “Elimizden geldiği, ömrümüz yettiği sürece bakabilirsek ne mutlu bize.” dedi.

Çocuklarının geleceği için umutlu olduğunu söyleyen Özer, “İmkanımız olursa kızımı yüzme kursuna göndermek istiyorum. Yürümesine etkisi olacağını düşünüyorum. Çocuklarım için yaşıyorum. Engelli olmaları yüreğimde çok büyük yaradır. Allah kimsenin başına vermesin, olanlara da Allah kolaylık versin.” şeklinde konuştu.

Özer, çocuklarının tekerlekli sandalye ile daha rahat hareket edebilmeleri için evinin girişine tahtadan köprü yaptığını ve daha güvenli bir köprü için yetkililerden destek beklediğini belirtti.

 

 

43 yaşında emekli olup kendisini hasta çocuklarına adadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!