Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

30 AĞUSTOS’TA YIKIM SÜRÜYOR

Ulu Cami ve çevresine

Ulu Cami ve çevresine yeni bir meydan kazandıracak olan Zanaat Çarşısı için, 30 Ağustos Okulunda yıkım çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, yıkım çalışmalarını yerinde inceleyerek, yeni iş merkezinin yapımı ile birlikte Ulu Cami ve çevresinin çehresinin değişeceğini ifade etti.

Hafta başında yıkım çalışmaları başlayan 30 Ağustos okulunda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, yıkım ekibine kolaylıklar diledi. Başkan Işık yaptığı açıklamada; “Yıllarca eğitim öğretime hizmet eden 30 Ağustos İlköğretim Okulu’nun eski binasının yıkımı ile ilgili saha çalışmasındayız. Kısa süre içinde bu yıkım işi tamamlandıktan sonra buraya 30 Ağustos İş Merkezimizi yapacağız” dedi.

“BÖLGEYE YENİ BİR DEĞER KATACAĞIZ”

Başkan Işık açıklamasının devamında: “Asıl amacımız, Ulu Cami İş Merkezinde iş yeri bulunan hemşerilerimizin herhangi bir mağduriyete uğramamaları için önce burada iş merkezinin alternatifini oluşturup, daha sonra da isteyenlerin geçişini sağlayacağız. Ardından, Ulu Cami İş Merkezinin yıkımını tamamlayıp yeşil alan ve otopark olarak değerlendirerek o bölgeye yeni bir değer katacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İhalesini kısa sürede yapacağız ve inşaatına hemen başlayacağız. 2022 yılının sonuna doğru iş merkezinin tamamlanmasını hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi.