250 KİŞİLİK CAMİ İBADETE AÇILDI

featured
service

Hisarcık’ın Çatak köyünde 2018 yılında temeli atılan Çatak Köyü Camisinde çalışmalar tamamlandı. Çatak Köyü Cami Yapma ve Yaşatma Derneği öncülüğünde hayırseverler tarafından yaptırılan, yaklaşık 2,5 milyon TL’ye mal olan camide 250 kişi ibadet edebilecek.

Hayırseverler tarafından yaptırılan cami, Vali Ali Çelik’in katılımıyla ibadete açıldı. Dayanışma ve bir aradalığın sonucu güzel bir eser kazandırıldığını belirten Vali Ali Çelik, emeği geçenlere teşekkür etti. Törene Vali Ali Çelik’in yanı sıra Tavşanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, Çatak Köyü Cami Yapma ve Yaşatma Derneği Başkanı Servet Ertaş, köy muhtarı Ahmet Okumuş ile vatandaşlar katıldı.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN”

Törene katılanların bayramını tebrik eden Vali Ali Çelik, “Küskünlükleri, dargınlıkları terk ederek bir arada olmanın, cemaat olmanın, millet olmanın huzurunu ve duygusunu yaşatmak hepimizin en büyük sorumluluğu. Allah sonsuza kadar devletimizi, ülkemizi ve milletimizi güçlü kılsın; birlik ve beraberliğimiz daim olsun” ifadelerini kullandı.

“CAMİLER SADECE NAMAZ KILMA YERİ DEĞİL”

Camilerin sadece namaz kılma alanı olmadığının altını çizen Vali Çelik, “Camiler; birlik ve beraberliğimizi sağlamada, dini değerlerimizin yaşatılmasında esas alanlar. Yan yana saf tutmak, namazın idrakiyle bir araya gelmek ve bu duyguların yaşatılması çok önemli” dedi. Okunan duanın ardından caminin açılış kurdelesi kesilerek ibadete açıldı.

2,5 MİLYON TL’YE MAL OLDU

Çatak Köyü Cami Yapma ve Yaşatma Derneği öncülüğünde hayırseverler tarafından yaptırılan, yaklaşık 2,5 milyon TL’ye mal olan camide 250 kişi ibadet edebilecek. Vali Ali Çelik, caminin açılışının ardından köy halkıyla bayramlaştı. Bir arada bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Çelik, köy sakinleriyle sohbet ederek bayramlarını tebrik etti.

250 KİŞİLİK CAMİ İBADETE AÇILDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!