25 Filistinli gözaltına aldı

25 Filistinli gözaltına aldı. İsrail ordusu, işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da 25 Filistinliyi gözaltına aldı.

25 Filistinli gözaltına aldı
service

25 Filistinli gözaltına aldı. İsrail ordusu, işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria’da 25 Filistinliyi gözaltına aldı. Filistin Esirler Cemiyeti ile Filistin Kurtuluş Örgütüne bağlı Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyetinin ortak açıklamasına göre, İsrail’in Batı Şeria ve Doğu Kudüs’teki baskınlarını sürdürdüğüne dikkat çekildi.

İsrail, Doğu Kudüs ve Batı Şeria’da 25 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Kütahya Haber’in en güncel haberlerini almak için ‘buraya‘ tıklayabilirsiniz.

Baskınlar ve Gözaltılar Devam Ediyor

İsrail ordusunun Batı Şeria’nın El Halil, Nablus, Tulkerim ve Kalkilya kentlerinde Filistinlilerin evlerine baskınlar yaptığı belirtiliyor.

Açıklamaya göre, Doğu Kudüs’te de cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya giden Filistinliler arasında gözaltına alınanlar bulunuyor.

Artan Gözaltı Sayısı

Bugün 25 kişinin daha alınmasıyla 7 Ekim 2023’ten beri İsrail’in işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te gözaltına aldığı Filistinli sayısı 7 bin 870’e çıktı.

Son dönemde İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına paralel olarak Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılarında artış yaşanıyor.

Bu durum, bölgedeki gerilimin artmasına ve insan hakları ihlallerinin yaygınlaşmasına neden oluyor.

25 Filistinli gözaltına aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!