2024’te Trump geri geliyor

Donald Trump, Demokrat rakibi Biden'ı geride bıraktığına dair sonuçları gösteren bir ankette öne çıkıyor.

Donald Trump
service

Donald Trump, Demokrat rakibi Biden’ı geride bıraktığına dair sonuçları gösteren bir ankette öne çıkıyor. ABD’de 2024 başkanlık seçimleri öncesi anket çalışmaları hız kazanmış durumda.

Cumhuriyetçilerin aday adayı ve eski Başkan Donald Trump, mevcut Başkan Joe Biden’a karşı önde görünüyor.

CNN ANKETİNE GÖRE TRUMP ÖNDE

CNN tarafından yayınlanan anket sonuçlarına göre, Trump %49 oranında destek alırken, Biden’ın oy oranı %45 olarak belirlenmiş. Ayrıca, Biden’ın yeniden seçilme şansının, 2020 seçimlerine göre zayıfladığı vurgulanıyor ve Biden’ın onay notlarının son derece olumsuz olduğu ifade ediliyor.

Ankette 35 yaşın altındaki seçmenlerin %48’i Trump’ı, %47’si ise Biden’ı destekliyor. “Siyasi bağımsızlar” olarak adlandırılan kesimde ise Trump’a %45, Biden’a %41 oranında destek bulunuyor.

Biden’ın başkanlık görevini etkili bir şekilde yerine getirebileceğine inanan Amerikalıların oranı %25 iken, Trump’ın bu konuda daha yetenekli olduğuna inananların oranı %53 olarak belirtiliyor.

BİDEN’IN BAŞI DERTTE

CNN siyasi direktörü David Chalian, Başkan Biden’ın 2024 seçimlerine girerken “başının dertte” olabileceğini ifade ediyor.

Ankette ayrıca seçmenlere, Biden’ın ülkenin sorunlarıyla ne kadar ilgilendiği soruluyor. Cumhuriyetçilerin büyük bir çoğunluğu (%95) Biden’ı bu sorunların bir parçası olarak görürken, Demokratlar arasında bu oran %23 olarak belirtiliyor.

Biden’ın görev onayı %39 seviyesinde bulunurken, onun görev yapma biçimini beğenmeyenlerin oranı %61 olarak kayıtlara geçiyor. Ankette Amerikalıların %72’si ülkede işlerin kötü gittiğini düşündüklerini ifade ediyor.

2024'te Trump geri geliyor

2024’te Trump geri geliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!