2022’DE KÜTAHYA’DA 3 PROJE TAMAMLANACAK

featured
service

Kütahya’da arazi toplulaştırma çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız: “Kütahya ilinde 2022 yılı içerisinde ihale edilecek olan 3 adet projenin tamamlanması sağlanacak” dedi.

Türkiye genelinde tarla içi geliştirme ve toplulaştırma çalışmalarının devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, ‘2022 yılında DSİ 3. Bölge Müdürlüğü sorumluluğundaki Eskişehir, Sakarya, Bilecik ve Kütahya illerinde yürütülen çalışmalar hakkında açıklamada bulundu.

1 MİLYON 820 BİN DEKAR ARAZİ TOPLULAŞTIRILDI

Yıldız; “DSİ 3. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan illerde toplam 18 adet projede 1 milyon 820 bin dekar alanda toplulaştırma çalışmaları tamamlanarak tapuya tescil işlemleri gerçekleştirilmiştir. Yapımına devam edilen toplam proje alanı 746 bin dekar olan 7 proje kapsamında ise 360 bin dekar alanın 2022 yılı sonuna toplulaştırma çalışmalarının tamamlanması hedeflenmektedir. Ayrıca 2022 yılı içerisinde ihale edilecek olan Eskişehir ilinde 7 adet proje, Kütahya ilinde 3 adet proje, Sakarya İlinde 2 adet proje ve Bilecik ilinde 1 adet proje olmak üzere toplamda 13 proje ile birlikte ilerleyen dönemde 1 milyon 75 bin dekar alanın daha toplulaştırma çalışmalarının tamamlanması sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.

2022’DE KÜTAHYA’DA 3 PROJE TAMAMLANACAK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!