Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

109 KÖYE 18 MİLYON 859 BİN 698 TL YATIRIM

Vali Ali Çelik, büyük

Vali Ali Çelik, büyük bir irade ortaya koyularak köylerdeki temel altyapı sorunlarının büyük oranda çözüldüğünü söyledi. Vali Çelik, “2021 yılında Özel İdaremizin harcamalarına ilave olarak Köylere Hizmet Götürme Birliğince merkeze bağlı 109 köyümüze 18 milyon 859 bin 698 TL yatırım yapıldı” dedi.

Kütahya Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Meclisinin 2022 yılı 1. Olağan Toplantısı açılışı Kütahya Valisi Ali Çelik’in katılımıyla, Vahit Paşa Yazma Eserler Kütüphanesi Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya; Vali Ali Çelik’in yanı sıra Vali Yardımcısı Aydın Börü, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak ile muhtarlar katıldı.

“BİRÇOK ZORLUĞA RAĞMEN YATIRIMLAR KESİNTİYE UĞRAMADI”

2021 yılında pandemi ve dünyanın içinde bulunduğu sıkıntılara rağmen köy altyapı yatırımlarında kesintiye gidilmediğine vurgu yapan Vali Çelik, “2021 yılında Özel İdaremizin harcamalarına ilave olarak Köylere Hizmet Götürme Birliğince merkeze bağlı 109 köyümüze 18 milyon 859 bin 698 TL yatırım yapıldı. Bu ciddi anlamda güzel bir rakam. Dünyanın içinde bulunduğu sıkıntıları, pandemiyi ve birçok hususu göz önünde bulundurursanız, altyapı yatırımlarında herhangi bir kesintiye gidilmeksizin yatırım sürecinin devam etmiş olması da sevindirici, memnuniyet verici bir gelişme” ifadelerini kullandı.

“SONUÇ ODAKLI ÇALIŞIYORUZ”

Yapılacak yatırımlarda köylerin nüfusu, köydeki genç nüfusu gibi hususların dikkate alınarak öncelik verildiğini dile getiren Vali Ali Çelik, sonuç odaklı çalışıldığına dikkat çekti. Yatırımlara ihtiyaçların tespit edilerek istişareyle karar verildiğini aktaran Vali Çelik, “Parke taşlar, köy meydanı düzenlemeleri, çocuk oyun grupları, yangınlara karşı korunmak için köylerde vana sistemleri ve tankerler de dahil olmak üzere ciddi bir hamleyle, sonuç alma odaklı bir çalışma yürütülmeye devam ediliyor. Kalan kısımlar da yıllık ayrılan ödenekler çerçevesinde tamamlanıyor. Yatırımlar, Köylere Hizmet Götürme Birliği, İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisinin ortak takviminde yürütülüyor” diye konuştu.

“TEMEL BAKIŞIMIZ SORUNLARA KISA VADEDE ÇÖZÜM BULMAK”

“Bizlere yansıyan her sorunun takipçisi olmaya çalışıyor, çözüm üretmek için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz” diyen Vali Çelik, Birlik ve Özel İdare programı kapsamında 2021 yılında BSK ve asfalt, kilit taşı yapımı kapsamında 11 milyon 882 bin 497, içme suyu yatırımı için 2 milyon 771 bin 299 TL, kanalizasyon ve fosseptik işleri için bir milyon 874 bin 525 TL kanalizasyon yatırımı yapıldığını kaydetti. Birlik Encümen Üyeliğine; Aynur Koçuk Mercan, Muammer Özcura, Ömer Demirtaş ve Hikmet Gacar seçildi.