“100. YILDA ECDAD TORUNLARINA 100 HEDİYE”

featured
service

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Zafer’in 100. yılında “100. Yılda Ecdad Torunlarına 100 Hediye” isimli anlamlı bir projeye imza attı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı koordinesinde Zafer’in 100. yılında “100. Yılda Ecdad Torunlarına 100 Hediye” isimli anlamlı bir projeye imza attı.

100 ÖĞRENCİYE 4 KATEGORİDE HEDİYE

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Dumlupınar Üniversitesi, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Murat Zengin: “Kurtuluş Savaşını zafere taşıyan Büyük Taarruzun aziz şehitlerinin bulunduğu Kütahya il sınırlarındaki şehitliklerin, tarihine, kültürüne duyarlı bir nesil için gençlerimiz tarafından ziyaret edilmesinin özendirilerek, milli şuuru canlandırmak, gelecek nesillerin şehit olmuş ecdatlarını unutmamaları ve kurtuluş mücadelesinin manevi atmosferini yaşamaları bu projenin en büyük hedefidir. 18 Ağustos 2022 tarihine kadar Kütahya il sınırlarında bulunan, Dumlupınar ilçemizdeki Dumlupınar Şehitliği, Büyük Aslıhanlar Üç Tepe Şehitliği, Altıntaş İlçemizdeki Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtı, Yüzbaşı Sekip Efendi Şehitliği ve Emet Cevizdere Şehitliklerini ziyaret eden Kütahya ve ilçeleri ile komşu illerden (Afyonkarahisar, Uşak, Eskişehir, Bursa, Bilecik, Balıkesir, Manisa) 100 öğrenciye 4 kategoride (ilkokul, ortaokul, lise, üniversite) çekilişle 100 hediye verilecek ve bu çerçevede duyuruların yapılması için 8 il Valiliğine ve Üniversitelerine resmi yazı yazıldı” dedi.

“HEDİYELERİN TAMAMI BAĞIŞÇILAR TARAFINDAN KARŞILANACAK”

Hediyelerin tamamının bağışçılar tarafından karşılanacağını ve daha şimdiden çok güzel hediyelerin gelmeye başladığını söyleyen Zengin, proje paydaşı olan Kütahya Valiliği, Dumlupınar, Altıntaş, Emet Kaymakamlıkları ve Belediyeleri, Kütahya Sevdalı Yürekler Derneği (KÜSEYDER)’ne ve kendilerine her konuda destek olan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal’a teşekkür etti.

“100. YILDA ECDAD TORUNLARINA 100 HEDİYE”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!