100. YIL ANISINA BANDO KONSERİ

featured
service

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Bando Takımı, Sakarya Meydan Savaşı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle DPÜ İktisadi ve İdari Billimler Fakültesinde konser verdi.

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı, DPÜ’de bando konseri verdi. Sakarya Meydan Savaşı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle Millî Savunma Bakanlığı tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesindeki Amfi-2’de düzenlenen konsere Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Batur, akademik ve idari personel, öğrenciler ve davetliler katıldı.

COŞKU İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Süresi bir saati aşan konser, bando takımı tarafından çalınan Anafartalar Marşı, Hoş Gelişler Ola Marşı, Kara Harp Okulu Marşı, Hava Harp Okulu Marşı, Sakarya Marşı, Gençlik Marşı, Biz Atatürk Gençleriyiz Marşı, Çırpınırdın Karadeniz, Vatan Marşı, Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı eserlerine izleyicilerin ve protokolün de katılımıyla coşku içinde gerçekleştirildi.

“TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTALARINDA BİRİSİ”

Konserin ardından bir konuşma yapan Prof. Dr. Kâzım Uysal; “Sakarya Meydan Savaşı, tarihimizin dönüm noktalarından bir tanesi. Bu zaferin elde edilmesinde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere komutanlarımıza, silah arakdaşlarına ve Anadolu insanına minnet borcumuz var. Garnizon Komutanımız Sayın Necati Gündüz’e ve burada konser veren bando takımının değerli üyelerine de bu etkinlik için çok teşekkür ediyorum. Harika bir konserdi. Kendilerini en kısa zamanda yeni bir konser için yeniden üniversitemize bekliyoruz” dedi.

100. YIL ANISINA BANDO KONSERİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!