1. SINIF TARIM ARAZİLERİNE BİNALAR DİKİLİYOR

featured
service

Kütahya’daki yanlış yapılanma üzerine açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Kütahya İl Başkanı Ahmet Sunar, 1. sınıf tarım arazilerinin üzerine yüksek binaların dikildiğini kaydederek üretimin yok edildiğini belirtti.

Saadet Partisi Kütahya İl Başkanı Ahmet Sunar, basın mensupları ile bir araya geldi. Kütahya ve ülke gündemini değerlendiren Başkan Sunar, yanlış yapılaşma, asgari ücret, ekonomideki israf ve eğitim sistemi üzerine açıklamalarda bulundu.

“KENDİ İPİMİZİ ÇEKİYORUZ”

Kütahya’daki yanlış yapılanma üzerine bir açıklama yapan Başkan Sunar: “Eski binaları yıkıp yerine bir sürü 1+1 bina koyuyoruz. Suyun üzerine 20-25 katlı binalar dikiyoruz Karapınar’da. Orası 1 numaralı tarım arazisidir. 1 metre kazsanız su çıkar, oraya yüksek katlı binalar yapılıyor. Aynı şekilde Vefa, Gaybiefendi, Karapınar hattının altı tamamen su ve 1. sınıf tarım arazisidir. Bugün Bölcek’e tarım arazileri üzerine evler yapılıyor. Yarın bu arazileri çok arayacağız. Belediye ruhsat vermeseydi tarım arazilerine binalar yapılmayacaktı. Sağlıklı ürünlerin yetiştiği tarım politikası dünyanın geleceği. Bunu göz ardı edemeyiz. Bugün Bölcek’te tarlalar sitelere dönüşüyor. Biz kendi ipimizi çekiyoruz” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİ İSRAFA DAYALI”

Başkan Ahmet Sunar, ülkenin ekonomi politikasının israfa dayalı olduğunu söyledi. Gereksiz yatırımlar yapıldığını, paranın yanlış yatırımlara aktarıldığını kaydeden Başkan Sunar: “Köylerde halı saha yapılıyor ve bir halı saha 350 bin liraya mal oluyor ama köylerde hiç insan yok. Bırakın köyleri ilçelerde bile genç yok, bu yatırım israf değil midir” açıklamasında bulundu.

“KÖYLÜDEN VERGİ KALDIRILACAK”

Ülke göndemini meşgul eden ve milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret konusuna da değinen Başkan Sunar: “Bizim asgari ücret yaklaşımımız parti olarak şudur; TÜİK’in verdiği değil gerçek enflasyon oranı artı yüzde 7’lik bir zam yapılmalı. Bizim yaşadığımız enflasyon ile TÜİK’in verdiği enflasyon oranı arasında uçurum var. Her kalem zamma gelen fiyatlar yüzde 300’leri buldu” dedi. Türkiye’de tarım ve hayvancılık öldü. Yem fiyatları 90 TL’den 200 TL’ye çıktı. Köylü üretimden soğudu. Ak Parti iktidarının ilk döneminde köylüye orman yangınlarına sebep olduğu gerekçesiyle keçileri sattırdılar. İnsanların köyden kaçması için her şey yapıldı. İnsanlar artık üretmemeyi tercih ediyor. Partimiz köylünün kullandığı her kalemden vergiyi kaldıracak. Yem, mazot, gübre ne kullanıyorsa çiftçi köylü vergisiz olacak” diyerek sözlerini tamamladı.

1. SINIF TARIM ARAZİLERİNE BİNALAR DİKİLİYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!