Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
TÜFAD’DAN ANTRENÖRLERE UYARI – Kütahya Ekspres Gazetesi
6 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

TÜFAD’DAN ANTRENÖRLERE UYARI

Kütahya TÜFAD Şubesi Yönetim Kurulu 2022-2023 sezonunda sözleşme yapan antrenörlere başarılar dileyerek, uygulanacak yöntemi açıkladı. TÜFAD, takımının başında sahaya çıkmayacak teknik adamlara karşı şimdiden bir duruş sergileyecekleri konusunda uyarılarda bulundu.

TÜFAD’dan konuya ilişkin yapılan açıklamada: “2022-2023 ‘Şehit Sancaktar Mehmetçik Futbol Sezonunda’ TÜFAD Kütahya Şubesi Yönetim Kurulu olarak, takımının başında sahaya çıkmayacak teknik adamlara karşı şimdiden bir duruş sergileyeceğimiz konusunda karar almış bulunmaktayız. İki taraf sözleşmeyi Kütahya Şubesi yetkililerinin şahitliğinde imzalayarak, teknik sorumludan takımın başında sahaya çıkacağına dair taahhüt bir örneği Antrenörde diğer örneği de TÜFAD’da olacak şekilde imza altına alınacaktır. Bu uygulamadaki amaç; teknik adamlarımızın haklarını daha fazla korumak” denildi.

ÜYELİKTEN ÇIKARILACAK

Takımının başında sahaya çıkmayanlar tespit edildiğinde; yönetim kurulunun alacağı karar ile takımın başında sahaya çıkmayan antrenörlere referans verilmeyecek. Sürekli ve zorunlu seminerlere davet edilmeyecek ve devamında üyelikten geçici bir süreliğine çıkarılacak. Öte yandan çalıştığı takımla sözleşmesini fesheden antrenörler, bir dilekçe ile derneğe başvuruda bulunacak ve saha içi giriş kartı alacak.