Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
ORYANTİRİNG İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI TAMAMLANDI – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

ORYANTİRİNG İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

ORYANTİRİNG İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI TAVŞANLI'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Oryantiring İl Birinciliği Müsabakaları, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde gerçekleştirildi.

Oryantiring İl Birinciliği Müsabakaları, Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde gerçekleştirildi.

Tavşanlı ilçesi Göbel Termal Tesisleri’nde okulları adına hedef bulmak için yarışan öğrenciler kıyasıya mücadele ettiler. Hedefleri ararken sporcular, Göbel Termal Tesisleri’ni de tanıma imkânı buldu. Yarışmalarda, Kütahyalı hakemlerin yanı sıra geçtiğimiz ay Antalya’ya kamp için gelen Ukraynalı iki antrenör de görev aldı.

100 SPORCU KATILDI

100 sporcunun katıldığı il birinciliği küçük yıldız ve gençler kategorilerinde yapıldı. Derece yapan sporcular ödüllerini aldı ve birincilik elde eden sporcular grup müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Oryantiring yarışına katılan sporculardan Hasan Hüseyin Akay: “Yarışmamız koşma ve yön bulma ile ilgili. Elimize aldığımız harita ile yönümüzü de tayin ederek sırasıyla hedeflere ulaşıyoruz” diyerek güzel bir yarış olduğunu ifade etti.

ORYANTİRİNG İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI TAVŞANLI’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Oryantiring İl Birinciliği Müsabakaları, Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde gerçekleştirildi.

“UKRAYNALILAR KAHRAMANCA ÜLKESİNİ SAVUNUYOR” Müsabakalara katılan Oryantiring Ukraynalı Milli Takım Antrenörü Andrey Agyevski, ülkesiyle alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu. Andrey Agyevski: “Ben Ukraynalıyım. Oyantiring Ukrayna Milli Takımı’nın antrenörüyüm. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’ye kamp yapmaya geldik. Brezilya’da düzenlenecek olan olimpiyatlara Antalya’da hazırlanıyoruz. Şu anda Türkiye’de kalıyoruz, çünkü Ukrayna’da durumlar çok kötü. Rus ordusu şehirlerimizi, köylerimizi bombalıyor. Hiçbir sebep olmaksızın insanlarımızı öldürüyor. Ülkemizi kontrol altına almak istiyorlar. Benim ailem şu anda Kiev’de. Diğer koçumuzun ailesi Harkiv’de. Harkiv yok edilen büyük bir şehir, daha da kötüsü 1 milyon insan yaşıyor. Bir sürü insan bir sürü çocuk öldürüldü. Her gün tanklarla şehirleri bombalıyorlar ama bizim halkımız onlarla savaşıyor, direnmeye devam ediyor. Yaşlı insanlar, çocuklar, kadınlar hepsi savaşıyorlar. Benim ailem Kiev’de yaşıyor. Güvenlik önlemlerini aldılar, hayatta kalmaya çalışıyorlar. Ruslar her gün balistik füze kullanıyorlar ama bizim ordumuzun savunması iyi. Şu an Bursa İnegöl’de kalıyoruz. Türkiye çok misafirperver bir ülke. İnsanları görünce şok oldum. Türkiye’nin çok güzel yerleri ve misafirperver insanları var” ifadelerini kullandı.