Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
KASAP: “LİNYİT’İN HAKKINI GASP ETTİLER” – Kütahya Ekspres Gazetesi
29 Kasım 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

KASAP: “LİNYİT’İN HAKKINI GASP ETTİLER”

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, TKİ Tavşanlı Linyitspor’u meclis gündemine taşıdı. TFF’nin Linyispor’un itirazını reddetmesini eleştiren Milletvekili Kasap: “TKİ Tavşanlı Linyitspor’un 3. Lige çıkma hakkını gasp ettiler” dedi.

Mecliste söz alan Fazıl Kasap, ekonomik buhran içinde kıvranan, sosyal çalkantıların yaşandığı memlekette bir de sporda kara leke oluştuğunu dile getirdi. Spor camiası tarafından TKİ Tavşanlı Linyitspor’un hakkının yendiğini vurgulayarak: “Maç başladıktan sonra kural değiştirmek sizin usulünüz, sizin yönteminiz. Tedbirli oyuncunun kararı esame listesinde olmamasına rağmen maç başladıktan bir dakika sonra geliyor. Böyle bir usulsüzlük söz konusuyken Gençlik ve Spor Bakanlığı, TFF ve ASKF’yi göreve çağırıyorum.  Masa başında bir takımın, bir şehrin hakkını gasp etmeyin. Tavşanlı Linyitspor’un hakkı, emekçi kömür işçilerinin takımının hakkı 3. Ligdir. Kalem oyunlarıyla oyun içinde, maçta kural değiştirmek sizin yönteminiz olmamalı” ifadelerini kullandı.