Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
KSBÜ BÖLGEDE MERKEZ HALİNE GELDİ – Kütahya Ekspres Gazetesi
2 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

KSBÜ BÖLGEDE MERKEZ HALİNE GELDİ

T.C. Sağlık Bakanlığı Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Jinekoloji Onkoloji Kliniğinde, 25 yaşındaki kadın hastanın 30 cm boyutundaki yumurtalık tümörü, gerçekleştirilen başarılı operasyonla çıkartıldı.

KSBÜ Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı (AD)- ile Jinekoloji Onkoloji AD Başkanı Prof. Dr. Nadi Keskin, 30 cm’lik tümörü uzaklaştırırken, yumurtalıklarının da ayrıca korunduğunu belirtti.

ÇEVRE İLLERDEN HASTA KABUL EDİLİYOR

Prof. Dr. Keskin, jinekolojik kanserler konusunda başarılı girişimlerini sürdürdüklerini ifade ederek şu bilgileri verdi: “İleri düzey jinekolojik kanserlerin cerrahi tedavisi açısından kliniğimiz bölgede bir merkez haline gelmiştir. Her türlü jinekolojik kanserlerin tedavisi, merkezimizde başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Jinekoloji onkoloji yan dal eğitiminin de verildiği kliniğimizde, Arş. Gör. Dr. Zafer Kolsuz ve sağlık emekçilerimiz ile birlikte sadece Kütahya’dan değil çevre illerden de birçok hastamızın tedavisini gerçekleştiriyoruz.”