Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:50651 Library:50562 in /home/drxtx4vbz8ha/public_html/wp-includes/class-wpdb.php on line 1775
2. BASAMAKTAN 3. BASAMAĞA YÜKSELDİ – Kütahya Ekspres Gazetesi
3 Aralık 2022

Kütahya Ekspres Gazetesi

Kütahya'nın gündemi dürüst haber kaynağı

2. BASAMAKTAN 3. BASAMAĞA YÜKSELDİ

KÜTAHYA EVLİYA ÇELEBİ HASTANESİNDE 2. BASAMAK ÇOCUK YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ 3. BASAMAĞA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren 2. Basamak Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi'nin yapılan tadilat ve düzenlemelerle, 3. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi'ne dönüştürüldüğü bildirildi.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren 2. Basamak Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi yapılan tadilat ve düzenlemelerle, 3. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi’ne dönüştürüldü.

Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada: “Yapılan düzenlemeler ile birlikte çeşitli kalp hastalıkları, solunum yetmezliği, kafa travması, menenjit, koma, ilaç zehirlenmeleri, yaşamı tehdit eden gasrointestinal hastalıklar, diyabetik ketoasidoz gibi endokrin sistem hastalıkları, genel cerrahinin geniş hemşirelik bakımı gerektiren, komplike, aşırı kanamalı vakaları, çoklu organ yaralanmaları gİbi çok sayıda hastalık grubunun takip ve tedavileri sağlanacaktır. Ayrıca İlimiz ve çevre illerdeki ihtiyaç göz önünde bulundurularak Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi kapasitesini toplamda 14 yatağa çıkarmak için gerekli çalışmalara başlanmıştır. Sağlık Bakanlığı gerekli ön izin ve ödenek planlamaları sonrası hastanemiz bünyesine ilave olarak 8 yataklı Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi faaliyete geçirilecektir” denildi.